Ballina Etiketimet Mandati

Etiketim: mandati

Kandidati i PD-së refuzon mandatin: Ka ardhur koha që ky kryeministër...

Përveç Myslim Murrizit i cili vendosi të mos i bindej vullnetit të ish-deputetëve të opozitës për të hequr dorë nga mandati i deputetit, asnjë...

KQZ u jep mandatin e deputetit 3 kandidatëve të PD (Emrat)

Komisioni Qendror Zgjedhor i jep mandatin e deputetit 3 kandidatëve të tjerë që vijnë  nga lista e Partisë Demokratike. KQZ i ka dhënë mandatin Zef...

VIDEO/Kur Ralf Gjoni deklaronte: Po të isha deputet do të kisha...

Sot kandidati i listës së LSI, Ralf Gjoni mori mandatin e deputetit. Por edhe u ngjyros paksa me bojë të kuqe! Si ndryshoi ky...

Kush pranon mandatin nuk është më pjesë e LSI

Levizja Socialiste për Integrim ka marrë vendimin që te përjashtojë nga radhët e saj të gjithë ata antërë të LSI që kanë pranuar të...

Rudina Hajdari nuk e dorëzon mandatin – Reagon PD: Zgjodhi Parlamentin...

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së Rudina Hajdarit e cila në një intervistë për Zërin e Amerikës, bëri të ditur se nuk do...

Tradhëtare apo e blerë? Rudina Hajdari: Ata që akuzojnë janë…

PD dhe LSI vendosi që të digjte mandatet dhe ''të pabindurit'' në listat e kanditatëve për zgjedhjet e 2017, të cilët kanë pranuar marrjen...

Deputetët që do marrin mandatin sot në KQZ. Kë zëvendësojnë

UPDATE-Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet t’u japë mandatin sot 6 deputetëve të rinj të Kuvendit të Shqipërisë. Vendet e lëna bosh pas djegies së mandateve...

Katër kandidatë të tjerë kërkojnë mandatin e deputetit (Emrat)

Katër kandidatë të tjerë kanë dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ, pasi kërkojnë të marrin mandatin e deputetit. Mësohet se sot kanë dorëzuar formularin Elda...

Mandati, Fatmir Mediu tregon si qëndron e vërteta

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka sqaruar për ''Ora News'' të vërtetën në lidhje me dorëzimin e mandatit të deputetit. Mediu tha se...

FOTO/ Pas 22 vitesh Sali Berisha nuk është më në Kuvend

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe ish-lideri i kësaj force politike Sali Berisha kanë firmosur mbrëmjen e sotme dorëheqjen nga mandati i deputetit. Ajo...

EDITORIAL

Opozitë, ku je? Kryeministri Rama nuk rrëzohet me facebook!

Kryeministri Rama nuk po jep shenja se do të shkojë në zgjedhje, ndonëse deri dje kishte shpresa,...

FORUM

Katranjosi që shan e kërcënon profesorin…

Nga Kastriot Islami - Ishte dhe mbetet katranjos… Të gjithë e mbajnë mend si katranjos-gënjeshtar, pervers, grindavec e sherrxhi...

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com