E hënë, Nentor 11, 2019
Ballina Etiketimet Manastirliu

Etiketim: Manastirliu

Spitali i ri i Kirurgjisë, Manastirliu me drejtuesit: Gati të hapë...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu zhvilloi një takim me drejtuesit e shërbimeve të kirurgjisë dhe ekipin e Qendrës Spitalore Universitare ''Nënë...

Forumi i Shëndetësisë, Manastirliu: Mamografia e detyrueshme për gratë mbi 50...

Një Program Kombëtar për depistimin e kancerit të gjirit, me vendosjen e mamografisë së detyrueshme për gratë mbi 50-vjeç është bërë e ditur nga...

Qendra ”Lilium”, Manastirliu: Trajtim socio-shëndetësor për viktimat e dhunës seksuale

Tashmë për viktimat e dhunës seksuale, ka një qendër që financohet nga shteti dhe që garanton ofrimin e shërbimeve të integruara socio-shëndetësore. Ministrja e Shëndetësisë...

Prezantohet Plani Kombëtar i Moshimit, Manastirliu: Shërbime në familje për të...

Në Ditën Botërore të Moshuarve, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka prezantuar Planin Kombëtar të Moshimit, në qendrën sociale multidisiplinare në Tiranë, në...

Tetori rozë, Manastirliu apel grave: Gjysmë ore nga koha jote, të...

Nis sot tetori rozë, muaji i luftës kundër kancerit të gjirit, për të rritur ndërgjegjësimin se beteja me këtë sëmundje mund të fitohet. Ministrja...

Rehabilitohet urgjenca e spitalit francez, Manastirliu: Shërbim cilësor për 25 mijë...

Mbi 25 mijë pacientë do të marrim shërbime të përmirësuara dhe me standarde bashkëkohore, falë investimit në Urgjencën e re të Spitalit Francez në...

Samiti Botëror, Manastirliu: Të angazhuar për rritjen e mbulesës vaksinale

Samiti Botëror i Vaksinimit ka organizuar një mbledhje me në qendër vaksinimin, ku mori pjesë edhe ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale, Ogerta...

Sauku me qendër të re shëndetësore, Manastirliu: Shërbim për 13 mijë...

Hapet qendra e re shëndetësore në Sauk, e rindërtuar me standarde bashkëkohore, që do t’i ofrojë shërbime cilësore rreth 13 mijë banorëve të kësaj...

Pikë e re vaksinimi në Allias, Manastirliu: ”Derë më derë” në...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dhe drejtuesi i Zyrës së Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Shqipërinë, dr. Raul Gonzalez vizituan pikën...

Konventa e Farmakopesë, Manastirliu: Standard europian për cilësinë e barnave

Shqipëria do të aplikojë standardet europiane të kontrollit të cilësisë së barnave, me aderimin me të drejta të plota në Farmakopenë Europiane. Ministrja e...

EDITORIAL

Spartak Ngjela: SHBA do e flakin Ramën si leckë, u rreshtua me pro serbët kundër Kosovës

Avokati Spartak Ngjela ka kritikuar ashpër qëndrimin e kryeministrit Edi Rama për izolimin e Kosovës nga marrëveshjet...

FORUM

Rama nuk heq dorë nga censura e mediave. Nesër nis diskutimi i ligjeve të kritikuara

Kuvendi i Shqipërisë pritet të fillojë të martën shqyrtimin e dy projektligjeve kontroverse të propozuara nga kryeministri...

22 nëntor 2019, 60 vite gjimnazi “Asim Vokshi”

Tash 60 vjet gjimnazi "Asim Vokshi " pret e përcjell breza nxënësish e mësuesish duke ua lënë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com