E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Mal Berisha

Etiketim: Mal Berisha

Mal Berisha: Më 2013 gjërat keq, tani shumë më keq

Ish-ambasadori shqiptar në Britaninë e Madhe, Mal Berisha i ftuar në studionin e emisionit “A show” të drejtuar nga Adi Krasta në “News 24”...

Mal Berisha, fitues i çmimit të parë në Konkursin Letrar për...

Në darkën e organizuar me 6 prill 2019, kushtuar 110-vjetorit të gazetës “Dielli” u shpallën fituesit e konkursit organizuar nga VATRA & Redaksia e...

Dielli që na e ngroh VATRËN

Shkrimi është Fitues i Çmimit të Parë në Konkursin Letrar për nder të 110-vjetorit të fillimit të botimit të Gazetës “DIELLI” – Boston –...

Konferencë shkencore për 110-vjetorin e gazetës “Dielli” në SHBA

Në Manhatan SHBA u mbajt sot konferenca shkencore për 110-vjetorin e gazetës “Dielli”, një nga mediat historike me rëndësi për shqiptarët e Amerikës, por...

Agim Karagjozi, mentori i Patriotizmës Shqiptare

PJESA E TRETE/Në 110 vjetorin e gazetës DIELLI Agim Karagjozi - Ish Kryetari i Federatës Pan – Shqiptare – VATRA – Mentori i Patriotizmës Shqiptare Nga...

Kontributi i VATRËS në Konferencën e Paqes në Paris 1919     

 Në 110 vjetorin e gazetës DIELLI/Pjesa e Dytë  Nga Mal Berisha*   Historia e”Vatrës” dhe “Diellit” bëjnë pjesë në fondin e artë të historisë së përpjekjeve shqiptare...

VATRA – “Qeveria shqiptare” në mërgim

Pjesa e Parë/ Në 110 vjetorin e gazetës DIELLI Nga Mal Berisha* Hyrje Federata Pan – Shqiptare VATRA e Amerikës dhe organi i saj botues “DIELLI” kanë...

Ambasadorët komentojnë deklaratat e eurodeputetëve: Jo çdo gjë që vjen është...

Dy nga diplomatët nga më të spikatur të Shqipërisë në 3 dekadat e fundit analizojnë vizitën dhe deklaratat e 7 eurodeputetëve në Shqipëri gjatë...

Vdes një prej korifejve dashamirës të popullit shqiptar

Mal Berisha:  Jam tejet i prekur nga vdekja Robert Elsit miqësinë me të cilin e kam konsideruar si gjërat më të veçanta të jetës time....

Diplomati Mal Berisha, në 65 vjetorin e tij: Krenar që jam nga...

Të shtunën, diplomati dhe historiani i njohur, Mal Berisha ka mbushur 65 vjeç. Një moment i bukur, tepër emocionues dhe i rëndësishëm në jetën...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...