E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Maks Haxhia

Etiketim: Maks Haxhia

Avokati Maks Haxhia lë spitalin, ja si është gjendja

Avokati Maks Haxhia ka lënë spitalin dhe është kthyer në shtëpinë e tij disa ditë pasi krye një ndërhyrje kirurgjikale. Avokati mjaft i njohur...

Avokati: Tahiri e shkroi vetë mbrojtjen, pretencën e dinim prej muajsh

Avokati i ish-ministrit të Brendshëm, Maks Haxhia, tha se e gjithë mbrojtja sot në gjykatën e Krimeve të Rënda ishte bërë nga vetë ish-ministri...

Maks Haxhia, u zbrazet politikanëve: Shkatërruan drejtësinë, deputetët në nivelin më...

Suksesi i SPAK, BKH e organeve të reja të drejtësisë do të varet tërësisht nga mbështetja e ndërkombëtare, të cilët janë përgjegjës edhe për...

“Kokaina në banane”/ Avokati: Çekaj s’ka bërë deklarata në Gjermani, procedurat...

Përmes një deklarate për mediat, avokati i Arbër Çekajt, Maks Haxhia ka thënë se procedura e ekstradimit të tij është ende në vazhdim. Sipas avokatit,...

”Provimi i Vetting-ut”, pasuria rrezikon kreun e Gjykatës Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese nuk ekziston më. Në zyrat e këtij institucioni kishin mbetur vetëm Bashkim Dedja, Gani Dizdari dhe Vitore Tusha, e cila e ka...

Avokati: S’ka prova të reja për Tahirin. Do apelojmë vendimin

Në një dalje nga Gjykata e Krimeve të Rënda, avokati i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, Maks Haxhia ka këmbëngulur se në dosjen e...

Prova të tjera kundër Tahirit? Flet avokati: E njëjta gjë

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, do të dalë nesër në 11:00 para Gjykatës së Krimeve të Rënda, për verifikimin e masës së sigurisë dhe...

Gjonaj: Avokatët zvarrisin gjyqet, duhet mbikëqyrje. Maks Haxhia kundër

Në Komisionin e Ligjeve, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj prezantoi projektligjin për Avokatinë. Gjonaj deklaroi se mungesa e avokatëve zvarrit sot shumë procese gjyqësore,...

Kapja e 180 mln euro kokainë. Avokati Maks Haxhia: Klienti im...

Dy të arrestuarit lidhur me kapjen e 613 kilogramëve kokainë në Portin e Durrësit kanë dalë para trupës gjykuese ditën e sotme. Prokuroria ka kërkuar...

Bllokimi i pasaportës, avokati i Tahirit apelon vendimin

Pas bllokimit të Pasportës nga Gjykata e Krimeve të Rënda ish Ministri i Brendshem Saimir Tahiri ka apeluar vendimin e kësaj Gjykate. Ka qenë avokati...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com