Ballina Etiketimet Makoto Ito

Etiketim: Makoto Ito

Japonia, 76 mijë Euro Spitalit Universitar Obstetrik Gjinekologjik “Mbretëresha Geraldinë”

Sot, Makoto Ito, Ambasadori i Japonisë në Shqipëri nënshkroi një marrëveshje granti me Drejtoreshën e Spitalit Universitar Obstetrik Gjinekologjik "Mbretëresha Geraldinë", Eliona Demaliaj për...

Programit “Mirai”, Japonia promovon mirëkuptim në Ballkanin Perëndimor

Ambasadori i Japonisë në Shqipëri, Makoto Ito priti në datën 5 nëntor, në zyrat e Ambasadës së Japonisë, 5 pjesëmarrësit nga Shqipëria dhe Kosova...

Qeveria Japoneze, 76 mijë euro për Kukësin

Më datë 29 Tetor, Makoto Ito, Ambasador i Japonisë në Shqipëri, dhe Safet Gjici, Kryetar i Bashkisë Kukës, nënshkruan një marrëveshje granti prej 76,100...

Ambasadori japonez: Në këtë moment, politikës shqiptare i duhet dialog

Ambasadori i Japonisë në Shqipëri, Makoto Ito, i është bashkuar qëndrimeve të ambasadorëve të tjerë, duke apeluar palët politike në vend për dialog. "Në këtë...

Ambasadori i Japonisë, vizitë në zyrat qendrore të FED invest

Ditën e premte, më datë 1 shkurt, Ambasadori i Japonisë, Makoto Ito zhvilloi një vizitë si në zyrat qendrore ashtu dhe në një nga...

Japonia financon projektin për studimin e territorit Tiranë-Durrës

Autoriteti Shtetëror për Informacionin Gjeohapësinor dhe Agjencia Japoneze për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA) do të organizojnë Konferencën për Fillimin e “Projektit për Informacionin Gjeohapësinor për...

Qeveria e Japonisë mbështet edukimin në Shqipëri

Ceremonia e inagurimit të rehabilitimit të tre shkollave në veri të Shqipërisë u zhvillua më datat 25 dhe 26 shtator 2017, në qytetet e...

Presidenti Meta priti sot ambasadorin e Japonisë në Tiranë

Presidenti i Republikës Ilir Meta, priti sot në një takim kortezie ambasadorin e parë rezident të Japonisë në Tiranë, Makoto Ito, të cilit ndër...

Për herë të parë Japonia me ambasador rezident në Tiranë. Diplomati...

Marrëdhëniet diplomati dhe ekonomike mes Shqipërisë dhe Japonisë kanë hyrë në një farë të re bashkëpunimi. Për herë të parë në historinë e raporteve mes...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...