E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Majlinda noka

Etiketim: majlinda noka

“Largohu, nuk ke biletë”, grushte në urban

Rome- Dy kontollor biletash janë sulmuar sot nga një person i cili nuk kishte bileten e udhëtimit. Gjatë përplasjes është perfshirë edhe një qytetar...

Thyen xhamin për të shpëtuar qenushin, ngelet me gojen hapur nga...

Lajmi është publikuar në internet nga gazeta britanike Sun e cila raporton një postim të publikuar në një faqe në Facebook të Weston-super-Mare. Postimi,...

Arrestohet i riu shqiptar, tregtonte kokainë në Itali

Mbrëmjen e djeshme në oren 10:00 policia italiane arrestoi një shqiptar 20 vjeç, i cili po shpërndante kokainë. Policia po kryente një kontroll rutine pranë...

Anija me emigrantë përplas Italinë me Gjermaninë

Lundrimi i një anijeje me emigrantë drejt brigjeve të Lampeduzës ka futur në konflikt Italinë me Gjermaninë. Ministri i Brendshëm italian Mateo Salvini ka...

SHBA vendos sanksione kundër Ministrit të Jashtëm të Iranit, reagon Presidenti

Uashingtoni njoftoi dje se të gjitha pasuritë e politikanit iranian do të bllokohen. Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë vendosur sanksione kundër Ministrit të...

Blogerja 24-vjeçare gjendet e masakruar në një valixhe

Policia, ruse ka arrestuar një 33-vjeçarë si pjese e hetimit të vrasjes së blogeres Ektarina Karaglanova, e cila u gjet e vdekur në valixhen...

Itali, gati të shiste drogë, policia kap në befasi të riun...

Një i ri shqiptar është arrestuar në befasi teksa po i shiste drogë një klienti në Todi të Italisë. Gjatë kontollit të makines policia gjeti,...

Si fitoi sipërmarrësi italian betejen ligjore kundër Ramës

Një gjykatë ndërkombëtare kohët e fundit vendosi se qeveria shqiptare është fajtore për përndjekjen politike dhe për sjelljen e saj korruptive dhe të padrejtë...

Metaliaj: PS një organizatë kriminale, lezhjanët do mbrojnë demokracinë

Bisedoi: Majlinda Noka Ish-deputetja e Partisë Demokratike, për Qarkun e Lezhës, Lindita Metaliaj, në një intervistë për ''Koha Jonë'', e cilëson PS-së si një organizatë...

Protesta e 21 qershorit, Loçi: Rinia të vrasë frikën dhe të...

Bisedoi: Majlinda Noka Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratikë Lezhë, Albert Loçi, në një intervistë për ''Koha Jonë'', thotë se çdo shqiptar e ka të...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...