Ballina Etiketimet Majlinda Bregu

Etiketim: Majlinda Bregu

BE si mangnet dhe bashkëpunimi si fjalëkalim për Ballkanin

Majlinda Bregu, Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal Më pak se 3 muaj më parë, rajoni u angazhua dhe nënshkroi marrëveshjen që po...

Vlerëson qeverinë, Bregu: Kriza politike ka rënduar Integrimin

Majlinda Bregu, Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, deklaroi në emisionin “I Ftuari” në A2 CNN se “kriza politike në Shqipëri e...

Bregu: Integrimi ne Zonën Ekonomike Rajonale një fitore për të gjithë!

Bratislavë - Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit për Bashkëpunim Rajonal, Majlinda Bregu, u takua sot në Bratislavë me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Bregu: Investimi më i mirë në Ballkan, qëndrimi i të rinjve

"Të rinjtë janë një e pesta e popullsisë në rajon dhe ata janë pjesa më e arsimuar e forcës sonë të punës. Megjithatë, ne...

Ballkani Perëndimor – Ne besojmë tek biznesi!

Nga Majlinda Bregu, Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (RCC)  “I ndodhur në kryqëzimin midis lindjes dhe perëndimit, rajoni mund të shërbejë si...

Majlinda Bregu: Vetëm të bashkuar shtojmë shanset tona

Majlinda Bregu, Sekretare e Përgjithshme e Këshillit për Bashkëpunim Rajonal (RCC) në Takimin Vjetor dhe Forumin e Biznesit të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim...

Bregu: Të ndalet ngacmimi i grave në rrjetet sociale

Numri më i madh i ngacmimeve ndaj grave në internet ndodh në rrjetet sociale dhe qeveritë duhet të marrin seriozisht në konsideratë kuadrin ligjor...

Roaming falas? Downloading …

FORUM Roaming falas? Downloading … Nga Majlinda Bregu* Tani, në këtë moment, më shumë se gjysma e botës është online.  Mbi dy të tretat e saj kanë...

Bregu: Duhet të tejkalojë veten për t’u bërë partner i besueshëm...

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit për Bashkëpunim Rajonal (KBR), Majlinda Bregu mori pjesë në takimin joformal të Grupit të Punës për Rajonin e Ballkanit...

Sportive në rrugët e Tiranës, Bregu kapet ”mat” nga paparaci

Majlinda Bregu, ish-ministre e Integrimit në qeverinë ''Berisha 2'', u largua nga Shqipëria rreth 3 muaj më parë, për t’u zhvendosur në Sarajevë. Bregu...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com