E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Magjistratet e rinj

Etiketim: magjistratet e rinj

PS sërish në test, duhen 84 vota për Magjistratët e rinj

Votimi i ligjit për magjistratët e rinj që u shty për këtë të hënë, do të vërë sërish mazhorancën në test për të arritur...

PS tërheq ligjin e Magjistraturës, pa opozitën nuk i bën 84...

Maxhoranca ka tërhequr ligjin e Magjistraturës, pasi nuk ka votat për të kaluar projektligjin që i krijon Shkollës së Magjistraturës një mundësi ligjore për...

Naço: KLD, llumi i sistemit të drejtësisë. Ja përse nuk e...

Opozita ka vendosur të bojkotojë seancën e ditës së sotme, ku Kuvendi pritet të kalojë në votim një ndryshim në projektligjin e magjistraturës, votim...

Reforma/ Konkursi për magjistratët,156 kandidatë për 25 kuota të lira

Brezi i ri i drejtësisë së re që do të dalë nga reforma e thellë kushtetuese do të duhet të kalojë konkursin e 10...

Zaganjori magjistratëve të rinj: Do keni presione nga zhvatësit e shtetit

Llalla: Jeni të parët që do zbatoni reformën Borchardt: Plotësoni reformën me ligjet e tjera Është zhvilluar sot ceremonia e diplomimit të magjistratëve të rinj....

Kërcënon Lu: Koha e prokurorëve dhe gjykatësve të korruptuar ka mbaruar

Është zhvilluar sot ceremonia e diplomimit të magjistratëve të rinj. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, Kryeprokuri Adriatik...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Nga Kastriot Islami Kriza politike, kushtetuese, sociale, është thelluar në ekstrem. Në horizont po duket një krizë e thellë...

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...