E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Mafiozi

Etiketim: mafiozi

Kapet në Rinas mafiozi kinez, vetëm 25 vjeç por ja bëmat...

Kapet dhe arrestohet me qëllim eksdradimi një shtetas kinez për veprën penale "Gjobëvënie" Një 25 vjeçar kinez i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar  në...

Sam Xhiankana, mafiozi që ndihmoi në zgjedhjen e presidentit Xhon Kenedit

Seria: Njëzet vrasjet më të bujshme, në mesin e mafias amerikane Sam Xhiankana (1908-1975), ishte një mafiozi nga Çikago, që e nisi karrierën si shoferi...

Arrestohet bosi kalabrez i mafies, fshihej pas dollapit

Një bos mafieje nga Kalabria u arrestua nga policia italiane në një dhomë sekrete në shtëpinë e tij 5 vjet pasi u arratis gjatë...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...