E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Madrid

Etiketim: Madrid

“Nata e Grave” në Madrid, mijëra protestues kundër dhunës në familje

"Emergjenca feministe", siç e kanë quajtur organizatorët, ka hedhur rrënjë në mbi 200 qytete spanjolle por edhe në Parisin, Lisbonë dhe Buenos Aires. Dhuna në...

Griezmann mund të kthehet në Madrid, ndërhyn Liga: “Transferimi mund të...

Lufta që Atletico Madrid i ka deklaruar Barcellona për Antoine Griezmann mund të ketë pasojën e saj të parë të jashtëzakonshme: bllokimin e transferimit....

Inter blic në Madrid, kërkon 3 yje të Realit, Niangolan në...

Ditë të rëndësishme për të ndërtuar të ardhmen e Interit. Marotta e Ausilio kanë fluturuar drejtë Madrid ku kërkojnë jo pak por 3 lojtarë...

Ish-presidenti i Realit lëshon “bombën”: Mourinho rikthehet në Madrid

Ish-presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon ndjek me kujdes zhvillimet e fundit te ekipi spanjoll. Së fundmi, ai ka lëshuar një deklaratë të çuditshme që...

Dhunohet barbarisht në Madrid, hiqet si e vdekur dhe shpëton jetën...

U rrah dhe u dhunua në një stacion autobuzësh në Madrid të Spanjës. Për të rrëfyer dramën e saj, amerikania Andrea, ka postuar foto...

Arrihet marrëveshja, Kaliniç drejt Madridit

Aventura e Nikola Kaliniç te Milani duket se do të mbyllet pas vetëm një viti kalendarik. Atletico e Madridit ka arritur akordin me Milanin...

Luka Modric më në fund zbarkon në Madrid

Luka Modric tashmë ka zbarkuar në Madrid. Lajmi është konfirmuar nga kompania private e fluturimeve luksoze Azimuth Jet, e cila botoi një foto të...

Mbretëresha e Spanjës provon gatimet shqiptare (FOTO)

Mbretëresha Sofi e Spanjës, i është bashkuar ceremonisë së gastronomisë shqiptare në Madrid. Ambasadori shqiptar, Ridi Kurtezi ka publikuar pamjet në rrjetin e tij...

Madrid, shembet tavani në një klub nate, 26 të plagosur

Të paktën 26 persona kanë mbetur të plagosur në një klub nate në Madrid të Spanjës pasi një kat i ndërtesës u shemb. Shërbimet e...

Sot/ Hidhet shorti në Copa del Rey. Ja kundërshtarët e mundshëm...

Sot në orën 12:30 do të hidhet shorti për fazën çerekfinale në Copa del Rey. Barça, Madrid, Atletico, Valencia, Sevilla, Alaves, Leganes dhe Espanyol janë...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...

Historiani Jusuf Buxhovi: Rama po tradhton Kosovën më keq se Enver Hoxha

“Unë nuk besoj se Enver Hoxha do të tradhtonte Kosovën në këtë mënyrë. Ose nuk do të...