E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Macron

Etiketim: Macron

Macron: Sistemi ndërkombëtar në një krizë të “paprecedentë”, NATO po rrezikon...

Presidenti francez Emmanuel Macron shprehu keqardhjen për “krizën e paprecedentë” në sistemin politik global dhe bëri thirrje për aleanca të reja që do të...

Maas kritikon Macronin për deklaratat lidhur me NATO-n

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas sërish ka ritheksuar qëndrimin kundër të shtetit të tij ndaj kritikave që ka bërë Franca për NATO-n,...

Presidenti Macron mesazh në drejtim të aleancës: NATO është duke përjetuar...

Presidenti francez Emanuel Macron e ka përshkruar NATO-n si një organizëm truri i së cilës është duke vdekur, duke shpjeguar se ai sheh një...

Macron zemëron Bullgarinë dhe Ukrainën. Ç’plane ka presidenti francez?

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka zemëruar Bullgarinë dhe Ukrainën, me deklaratat e tij të fundit. Por a do të thotë kjo se Macron...

“Europianë të dorës së dytë”: Çfarë ofron Macron dhe si do...

Një raportim i Deutsche Welle bëri bujë një ditë më parë. Sipas saj, Franca, dhe deri diku edhe Gjermania, mund të propozojnë për vendet...

Carl Bildt: Nga veto e Macron rrezikohet edhe Serbia me Malin...

Agjencia e lajmeve Tanjug, shkruan se ish-kryeministri suedez Carl Bildt, disa herë i dërguar special i BE dhe OKB në Ballkan, tha se vendimi...

Negociatat, habit Spiropali: Macron është kthyer në problemin më të madh...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, tha në rubrikën “Opinion”, në News24, se qeveria ishte e informuar se Këshilli Evropian do të...

Luan Rama: Presidenti Macron, “armiku i jashtëm” i Edi Ramës!

Nga Luan Rama* Është e ligë dhe fyese përpjekja e Edi Ramës për ta transferuar përgjegjësinë për mosçeljen e negociatave me BE-në nga vetja dhe...

Zv.kryeministri irritohet me Macron: I bëjmë ne punët tuaja, madje duke...

Zv.kryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas dështimit të hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian dhe një pjesë të mesazhit të tij ia drejton presidentit...

Shansi i fundit, Merkel takon sot Macronin

Një nga vendet skeptike e cila kërkon shtyrjen e negociatave për Shqipërinë, është Franca. Ditën e sotme presidenti francez dhe kancelarja gjermane, do të...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com