E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Lumi

Etiketim: lumi

Prej katër ditësh i zhdukur, dalin rezultatet e autopsisë për adoleshentin...

Një 17-vjeçar nga Këlcyra, i cili ishte denoncuar i zhdukur prej katër ditësh nga familjarët, është gjetur i mbytur në lumin Vjosa. Matias Rizallari,...

HEC-e apo turizëm në Vjosë? – Propozimi: Të shpallet Park Kombëtar,...

3 organizata shqiptare dhe të huaja kanë shpalosur vizionin e tyre për luginën e lumit Vjosa, duke propozuar krijimin e Parkut të parë Kombëtar...

Policia malazeze gjen 170 kg drogë në lumin Buna, ishte vendosur….

Në grykëderdhjen e lumit Buna, policia e Ulqinit gjeti të hënën pasdite shtatë çanta të mëdha pasagjerësh që ishin të mbushura me 170 kilogramë...

Aty ku lumi rrjedh i kuq

Në perëndimin e izoluar të Tasmanisë, një lumë i kuq ndan qytetin e vogël minerar të Queenstownit. Një minierë e mbyllur e bakrit, përkujton historinë...

Zbulohet imazhi i ri mahnitës, shikoni deltën e lumit në Mars...

Një foto e realizuar nga orbita ExoMars tregon një pamje mahnitëse të deltës së lumit të lashtë, duke treguar edhe njëherë se uji rrjedh...

Automjeti me çiftin përfundon në lumin e rrëmbyeshëm

Një automjet që udhëtonte nga Poliçani në drejtim të Skraparit ka dalë nga rruga duke përfunduar në lumë. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur...

Burri gjendet i mbytur në shtratin e lumit

Në fshatin Xibrrakë, në shtratin e lumit Shkumbin është gjetur i mbytur shtetasi N.P. 77 vjeç, banues në Elbasan, njoftoi policia. Nga hetimet paraprake dhe...

Lumi del nga shtrati, balta varros 11 nxënës në një shkollë...

Rrëshqitjet e tokës dhe përmbytjet pas reshjeve të mëdha të shiut në ishullin indonezian të Sumatrës kanë lënë të paktën 21 njerëz të vdekur,...

VIDEO-Denoncimi: Krim i rëndë mjedisor te Shkalla e Tujanit, plehrat dhe...

Lumi te Shkalla e Tujanit është dëshmia e krimeve mjedisore që kanë përfshirë shumë rajone të vendit. Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar videon e një qytetari...

Pastrohet bregu i lumit në urën e Goricës, Sinaj: Nuk ka...

Sa herë që prurjet e Lumit Osum shtoheshin dhe vërshonin jashtë shtratit, banesat e para të lagjes Goricë, por edhe pedonalja rrezikoheshin nga përmbytja....

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...