E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Lulzim Basha

Etiketim: Lulzim Basha

Mesazhet e koduara të Ramës për Metën, Bashën dhe reformën

Kryeministri Edi Rama ishte sot pjesë e takimit tre palësh për reformën në drejtësi me kreun e Kuvendit, Ilir Meta dhe kreun e PD-së,...

Varavingo politike në Shqipëri për reformën në drejtësi

Kryetari i Parlamentit Ilir Meta propozoi qeveri ekspetësh e zgjedhje të parakohshme në Shqipëri. Ky propozim vjen në prag të skadimit të afatit për...

Reforma/Rama e Basha takim në Kuvend me Ilir Metën. Mungojnë ambasadorët

Takimi i Kreut të Kuvendit, Kryeministrit dhe kreut të PD ka nisur në orën 16:00 në selinë e Kuvendit. Fillimisht në takim është paraqitur...

Ahmetaj: Berisha po kryen grusht shteti pa armë

Ministri i Financave Arben Ahemtaj thotë se ky vend po merret peng për shkak të mos miratimit të reformës në drejtësi. Ai thotë se mos...

Përgjigjet Basha: Z. Rama lëri letrat e hapura, duhet seriozitet

Pas letrës që Kryeministri Edi Rama i dërgoi kreut të opozitës, ka reaguar dhe kreu i PD Lulzim Basha. Ai thotë se reforma kërkon...

Rama dhe Basha në ‘Big Brother’

Nga Ilir Levonja/Ka pak orë që përmes ambasadorit të saj Amerika u foli shqiptarëve. Po e theksoj, shqiptarëve. Një pjesë e vendosmërisë së saj...

Rama: Në një dhomë me Bashën? Ruajna o Zot!…

Kryeministri Edi Rama në takimin me studentët e Drejtësisë iu përgjigj edhe pyetjeve të gazetarëve nëse do të pranojë të takohet të hënën me...

Mbylluni përjetë, do të thotë shporruni!

Nga Flutura Açka/Unë i sfidoj Ramën dhe Bashën në një takim ditën e hënë. Ose te merren vesh për Reformën ne Drejtesi, ose të shporren! Ky...

Ambasadori Lu: Basha dhe Rama ose të bien dakort, ose të...

Deklaratë e fortë e Ambasadorit Donald Lu. Ai ka dalë sot në një konferencë për mediat në Ambasadën Amerikane. Lu ka theksuar dhe një herë...

Diversioni i Ramës: Basha e ka numrin tim të telefonit

Rama nuk heq dore nga diversioni ndaj PD dhe Lulëzim Bashës.  U hapën fjalë pak ditë më parë, për një takim sekret në Vienë, ndërmjet kryeministrit...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...