E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Lulzim Basha

Etiketim: Lulzim Basha

Dënimi minimal i Tahirit, reagon Basha: Drejtësia në Shqipëri është peng...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar ndaj vendimit të pak minutave më parë ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, i cili u...

Ftesa publike e Ramës/ 1 orë në selinë blu, përfundon takimi...

Ka përfunduar takimi i kreut të PD-së, Lulzim Basha me aleatët. Takimi zgjati rreth një orë, ndërsa u zhvillua në ambientet e selisë blu. Nuk...

Basha thumbon prezencën e OSBE-së në Tiranë: Ja për çfarë pres...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka thumbuar prezencën e OSBE-së në Tiranë, duke thënë se nuk është shprehur për raportin final të publikuar nga...

Basha i përgjigjet Ramës: Reforma zgjedhore s’mund të bëhet me Damian...

Nga selia blu, kreu i PD-së, Lulzim Basha, i është përgjigjur ftesës së kryeministrit Edi Rama, i cili kërkoi sot takim pa kushte për...

Dialog me PS për Zgjedhoren, Basha: Të angazhuar, kriza nuk zgjidhet...

Për krizën politike, kryetari i PD-së, Lulzim Basha nuk është shprehur kundër uljes në tryezë me PS-në kjo për Reformën Zgjedhore. Paçka se pranoi nuk...

Basha: Rrisim pagën minimale në 300 euro në muajt e parë...

Kryedemokrati, Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij në Kongresin e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë deklaroi se “Na duhet një drejtim i ri,...

Basha: S’ka zgjidhje nga jashtë. Kriza zgjidhet duke marrë në dorë...

Pas një takimi me kryetaren në largim të bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, Lulzim Basha sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama. Në një prononcim për mediat...

Basha në Shkodër, takohet me Voltana Ademin

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar ditën e sotme në Shkodër me disa drejtues të PD në Shkodër dhe ish-deputetë demokratë. Basha është takuar edhe...

Basha uron nxënësit për vitin e ri shkollor

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar të gjithë nxënësit që sot nisin vitin e ri shkollor. Bashkë me urimin për nxënësit Kreu...

Basha: Rama mashtroi me shëndetësinë falas, vodhi 385 milionë euro

Kryetari i PD, Lulzim Basha me anë të një videomesazhi të publikuar në Facebook akuzon kryeministrin Rama për mashtrim me shëndetësinë falas. Basha thotë se...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com