E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Luiza Xhuvani luajti tragjedinë e saj tek “Lukrecia Borxhia”

Etiketim: Luiza Xhuvani luajti tragjedinë e saj tek “Lukrecia Borxhia”

Luiza Xhuvani luajti tragjedinë e saj tek “Lukrecia Borxhia”

Nga Frédérique Roussel Në Maj Teatri Kombetar, një vend i pasur me histori do të shkatërrohet, Eric Vigner zgjodhi të ngjisë në skenë në shqip...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...