Ballina Etiketimet Luftes

Etiketim: luftes

Deklarata e Cakajt për viktimat e luftës, Daçiç: Pres qeverinë shqiptare...

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, është nervozuar fort me një deklaratë e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, i...

Video/ I mbijetoi luftës, veterani humb jetën nga një goditje me...

Një veteran lufte gjeti vdekjen pas një goditje me grusht nga një roje sigurime në Tailandë. Ish ushtaraku, Mike Jones, 55 vjeç ishte në një...

Fatura e luftës në Siri – Deri në $388 mld humbje...

Kriza dhe konflikti sirian, që ka qenë ndër më të ashprit në dekadat e fundit ka rrëzuar thuajse tërësisht një ekonomi që dikur klasifikohej...

Spartak Ngjela: Pse po e heq ligjin e luftës Greqia

Nga Spartak Ngjela/Greqia po kërkon që të tërhiqet nga ligji i luftës me Shqipërinë. Po tërhiqet nga turpi i saj shtatëdhjetë e dy vjeçar, sepse...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...