E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Luftë

Etiketim: luftë

Shkup: Formohet ekipi për luftë kundër krimit dhe korrupsionit

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur për formimin e një ekipi operativ për luftë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Ekipi do të...

“Luftë” në Greqi, sulmohen zyrat e PASOK me bomba molotov pak...

Mëngjesin e ditës së sotme, pak para nisjes së votimeve për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Greqi, grupe ende të paidentifikuara sulmuan me bomba...

Irani gati për luftë me SHBA-të

Irani është i përgatitur për mundësinë e luftës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por shpreson që tensionet mes dy kombeve të zgjidhen me...

Kthimi i 110 kosovarëve nga Siria dhe procesi i gjatë i...

Kosova u bë një nga vendet e para në botë e cila kthen qytetarët e saj nga zonat e konfliktit në Siri. Mesnatën e...

SHBA po humbet luftën anti-terroriste në Afrikën Perëndimore

Një situatë tejet e rëndë në shtetin Burkina Faso të Afrikës Perëndimore sa vjen e po keqësohet. Vetëm këtë muaj më shumë se 60...

Familjarët e luftëtarëve shqiptarë të ISIS përballen me kthimin në atdhe

''Balkan Insight'' ka identifikuar të paktën 85 fëmijë të lindur nga gratë me kombësi shqiptare që janë nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut...

Luftë e re në Libi

Një luftë e re është ndezur pranë kryeqytetit libian, Tripoli, midis forcave pro-qeveritare dhe luftëtarëve rebelë nga lindja e vendit. Raportet thonë se përplasjet mes...

Ekskluzive/Paloka: Vendi kalon në konflikt civil, Rama fle me antiplumb

Intervistë për "Koha Jonë", Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka: Meta nder Ramës, po shmang situatën ekstreme. Me Ramën, nuk ka as dialog e as...

Mijëra njerëz presin në shi për të dhuruar qeliza për 5...

Mijëra njerëz kanë pritur për orë të tëra në shi për të provuar nëse ata kanë qeliza të ngjashme me ato të një djali...

Kërkon të zgjerojë ndikimin, Rusia gati ta trazojë Ballkanin

Shteti që udhëhiqet nga presidenti Vladimir Putin po shpenzon miliarda rubla në shtetet e Ballkanit, duke tentuar ta pengojë anëtarësimin e tyre në Bashkimin...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com