Ballina Etiketimet Lufta

Etiketim: lufta

Rohani: Lufta me Iranin është “nëna e të gjitha luftërave”

Presidenti iranian, Hassan Rohani ka thënë më 6 gusht se Teherani mund të zhvillojë negociata me Shtetet e Bashkuara nëse këto të fundit i...

Lufta në Kavajë, ja çfarë thotë policia

Pas ngjarjes së rëndë ndodhur në Kavajë ku humbi jete  nje eprson dhe u plagsien disa te tjera ka ragura edhe policia e shetteit. Ja...

Luftoni korrupsionin, për të shpëtuar “shpirtin” e Evropës

Nga Guy Verhofstadt Bruksel – Si drejtuese e Drejtorisë Kombëtare Kundër Korrupsionit në Rumani (ADN) midis viteve 2013-2018, Laura Kodruza Koveshi, kryesoi dhënien e qindra...

Këto foto tregojnë gjenocidin serb mbi shqiptarët e Kosovës

Vitet  e luftës 1998-1999, në Kosovë, janë regjistruar me një numër ta madh viktimash. Mijëra shqiptarë të Kosovës, mbetën të vrarë dhe të masakruar...

Si ta luftojmë fashizmin e ri

Nga Andrew Doyle Rritja e së djathtës ekstreme, është diçka që duhet të shqetësojë çdo shoqëri të civilizuar. Edhe përpara aktit të tmerrshëm terroriste në...

Historia e Luftës së Kosovës, e gjitha në një muze aspak...

Një tren që u përdor për të trafikuar mijëra shqiptarë nga Kosova gjatë bombardimeve të NATO-s, do të shndërrohet në një muze në pikën...

Lufta e dikujt tjetër: Prindërit e fëmijëve që luftuan kundër ISIS-it

Një dokumentar i ri ditores Guardian ndjek jetët e prindërve të vullnetarëve të rinj britanikë, që për kauza humanitare vdiqën në Siri, transmeton Telegrafi. Të...

Në mbrojtje të detit, lufta e Greqisë për një nga burimet...

Është një nga ditët e para të pranverës në Epanomi, një qytet bregdetar në afërsi të Selanikut. Në plazhin katër kilometra të gjatë të...

Makthi bërthamor: India dhe Pakistani, në prag të konfliktit

Nga Ankit Panda India dhe Pakistani, janë në prag të përballjes së tyre më serioze ushtarake mes tyre, që nga viti 2002. Pas viteve të...

Lufta në Siri s’ka mbaruar, ajo po merr thjesht një trajektore...

Nga Mehmet Ozalp Dhjetori i 2018-ës, shënoi një ndryshim të rëndësishëm në konfliktin sirian. Ngjarjet e fundvitit, e vendosën vendin në një trajektore të re,...

EDITORIAL

Kryeministri maqedonas, Zaev vendos: Zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Në Maqedoninë e Veriut, shtetin fqinjë, kryeministri Zoran Zaev vendosi që ta çojë në zgjedhje vendin pas...

FORUM

Katranjosi që shan e kërcënon profesorin…

Nga Kastriot Islami - Ishte dhe mbetet katranjos… Të gjithë e mbajnë mend si katranjos-gënjeshtar, pervers, grindavec e sherrxhi...

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com