E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Luciano Boci

Etiketim: Luciano Boci

Boçi: Janë emëruar në shkolla mësues politikë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, në një intervistë për FaxNews, thotë se edhe në ditën e parë të shkollës qeveria bëri propagandë duke...

Boçi: Arsimi në kohën e PD-së, ana profesionale prevalonte nga bindjet...

“Kushtet janë rënduar, situata është më dramatike se një vit më parë, akoma më shumë se 6 vite më parë”, thotë ish-deputeti i PD-së,...

Fillimi i vitit shkollor, Boçi: Qeveria e ka braktisur arsimin, e...

Duke marrë shkas nga fillimi i vitit shkollor, ish-deputeti demokrat Luçiano Boçi deklaron se Qeveria e ka braktisur arsimin, dhe e gjithë vëmendja e...

Lemosha e librit, brenga dyfishe e nxënësve në sistemin 9-vjeçar

Nga Luçiano Boçi LËMOSHA E LIBRIT …Lajmi se do të shpërndahen libra falas të përdorura, doli nga zemra e dheut dhe goja e Ministres, rrodhi nëpër...

Të hënën nis Kuvendi, Boçi për “KJ”: Boll me Perandorinë e...

Nga: Redjon Shtylla Nesër Kuvendi i Shqipërisë nis punimet për sesionin e ri por demokratët janë jashtë. Maxhoranca dhe "opozita e re", do të ulen...

Media midis Ramës dhe gazetarëve!

Nga Luçiano Boçi Sa më shumë ngushtohet hapësira jetike e Ramës në pushtet, aq më shumë shtohet agresiviteti i tij ndaj medias kritike e gazetarëve...

”Vaj vaj vaj, gishtat me Kajmak”

Nga: Luçiano Boçi Ka vite që dashuria e Ramës me krimin ka shpërthyer në përmasa pushteti dhe “vaj vaj vaj, gishtat me Kajmak” është një...

Demonkracia jonë!

Nga Luçiano Boçi Sistemi demokratik njihet për avantazhet e veta sociale e ekonomike, në raport me të gjitha sistemet e tjera. Demokracia, fjalë që vjen nga...

Luksi qeveritar shqiptar dhe shtetari francez

Nga Luçiano Boçi Ministri francez i Mjedisit François de Rugy, dje ka dhënë dorëhëqjen pasi është akuzuar nga një mediat vendase online se ai dhe...

Luksi qeveritar shqiptar dhe shtetari francez

Nga: Luçiano Boçi/ Ish-deputet i PD-së Ministri francez i Mjedisit, François de Rugy, dje ka dhënë dorëhëqjen pasi është akuzuar nga një mediat vendase online...

EDITORIAL

Presidenti në Pezë: Të lemë interesat afatshkurtëra dhe të bashkohemi për Kombin

Nga Peza ku sot u festua 77 vjetori i Konferencës së Pezës, Ilir Meta dha një mesazh...

FORUM

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...

Andi Bushati: “Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Nga Andi Bushati - Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com