Ballina Etiketimet Luciano Boci

Etiketim: Luciano Boci

Boçi: Në mes të Europës, Rama po ndërton regjimin polici-krim, PD...

Intervistë për "Koha Jonë" ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi: 30 qershori nuk ka prodhuar kryebashkiakë të rinj. Procesi është nul Intervistoi: Redjon Shtylla Si është qeveria...

Boçi: Rama e sheh çdo individ oponent si armik të pushtetit...

Lidhur me sulmin e sotëm ndaj analistit Fatos Lubonja dhe sulmet e shtuara ndaj gazetarëve dhe medias vitet e fundit ka reaguar edhe ish...

Boçi: Të lavdërohesh se je hajdut! Kjo po ndodh me Rilindjen!

Ish-deputeti Luçiano Boçi ka bërë një shënim në Fb kundër farsës së 30 Qershorit, qeverisë dhe "Komisionit Qendror të Hajdutërisë", siç e ka cilësuar, për...

Boçi për ”KJ”: Dekreti delegjitimon 30 qershorin, Rama vijon grushtin e...

Për ish-deputetin e PD-së, Luçiano Boçi, dekreti i ri nga Presidenti Ilir Meta, delegjitimon në shkallë absolute 30 qershorin e Ramës. Në një prononcim...

Luciano Boci: Skandali, ambientet arsimore pushtohen nga policia

Ish-deputeti i Partisë Demokratiike Luciano Boçi me anë të një statusi në “Facebook” shprehet se MAS ka regjistruar skandalin e radhës. Boci akuzon se Ministria...

Boçi: Ministria po sillet si pronare e institucioneve arsimore

Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, përmes një postimi në facebook, thotë se Ministria e Arsimit po sillet si pronare e institucioneve arsimore në kundërshtim...

Tiede dhe amerikanizmi fals i Ramës

Nga Luçiano Boçi Publikimet e Bild shpërthyen në opinionin kombëtar e ndërkombëtar skandalin më të bujshëm shqiptar të këtyre viteve demokraci. Një ELECTIONGATE ky, që...

Boçi: Grusht shteti, Rama kërkon të marrë me forcë Presidencën dhe...

Intervistë për "Koha Jonë", ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi: Rama po përpiqet ta transferojë si konflikt institucional për t’i hapur rrugën një konflikti të...

Boçi për ”KJ”: Negociatat çelen me largimin e Ramës

Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, për "Koha Jonë", thotë se shtyrja e negociatave është një penalizim për të ardhmen europiane të vendit dhe njëkohësisht...

“Bild” publikon nesër përgjime të reja. Ish-deputeti, kryeministrit: Suksese në jetë...

Gazeta gjermane "Bild" dhe gazetari i saj, Peter Tiede, kanë njoftuar publikimin e përgjimeve të reja ditën e nesërme. Një një postim në rrjetet sociale...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...