Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

Luan Rama: 5 Maji, ditë e amanetit të gjakut

Edhe këtë vit si në çdo 5 Maj, nën tingujt e këngëve partizane, LRI ka zhvilluar homazhe pranë bustit të Qemal Stafës, në ditën...

Luan Rama: Nëse shkohet në zgjedhje, shqiptarët do bojkotojnë

Zëvendës kryetari i LSI-së Luan Rama i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” tha se edhe sikur të mbahen zgjedhje, as...

Luan Rama: Në këto kushte, kjo qeveri duhet të kishte ikur

Ish-deputeti i LSI Luan Rama i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” tha se në kushtet aktuale, kjo qeveri duhet të...

Luan Rama publikon “surprizën” e xhiruar para 30 vitesh: Ngjarja që...

Ish-deputeti, aktualisht zv.kryetari i LSI, Luan Rama është kthyer 30 vjet pas, ndërsa ka ndarë me të gjithë ndjekësit e tij në rrjetet sociale...

Përqasje prej Grykës së Kaçanikut, në Kërrabë para tunelit…

Nga Luan Rama Udhëtimi nëpër Kosovë është gjithnjë i bukur. Eshtë befasues dhe emocionues po aq. Sepse gjen përherë pika takimi me historinë prej lashtësisë dardane...

Luan Rama ironizon Rudina Hajdarin, i nxjerr videon dhe kërkon ndihmë

Vendimi i deputetëve ''tradhtarë'', siç opozita i konsiderion, për krijimin e grupeve parlamentare, edhe pse në kundërshtim me ligjin, ka marrë vëmendjen e opozitës...

Luan Rama: Zgjedhje të parakohshme, shteti është i kapur

Kryesia e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka vendosur që të mandatojë kryetaren Monika Kryemadhi dhe Sekretarin e saj të Përgjithshëm, për të diskutuar me...

Prioritete…

Nga Luan Rama, Zëvendëskryetar i LSI-së Më 16 shkurt 2019, gjatë protestës së qytetarëve para Kryeministrisë, u dogj kërpudha që gjendej aty në hyrje të...

Luan Rama: Çfarë e pengoi prokurorinë të vepronte më parë?

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka hedhur dyshime  mbi veprimet e prokurorisë për bandën që ka grabitur paratë në Rinas. Konkretisht, Prokuroria vendosi sot që...

Disa pyetje për Ministren e Mbrojtjes dhe siguria e aeroportit të...

Nga Luan Rama Njëri pas tjetrit disa ministra, e pas tyre edhe Kryeministri, sipas një skenari mediokër dhe modeli të vjetër e të dështuar politik,...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Andi Bushati: Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit

Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me...

Fjalimi i vitit 1999: George Soros ishte kundër çlirimit të Kosovës nga Serbia

Manjati i majtë, udhëheqësi shpirtëror i Edi Ramës dhe rilindësve të tjerë në Shqipëri ka qenë kundër...