E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

Akademia e Shkencave, viktimë e obskurantizmit politik

Nga Luan RAMA Në nëntor të vitit 1972, një ditë pasi kishte mbyllur punimet në Tiranë Kongresi i Drejtëshkrimit të Gjuhës Shqipe, u themelua Akademia...

Zbardhen emrat, ja kush janë drejtuesit e ri të grupit parlamentar...

Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbledhur ditën e sotme kryesinë e saj, duke marrë edhe disa vendime të rëndësishme. Në një konferencë për mediat, zv/kryetari...

Fildeze Hafizin e vrau shteti!

Një zë që thirri në shkretëtirë! Nga Luan Rama Cronaca d'un muerte anunçiada! (Kronikë e një vdekjeje të paralajmëruar). Më erdh në mend titulli i këtij...

Luan Rama: LSI do tregoj me vepra që është në anën...

 Zv.Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, ishte pranishëm në kampin veror të LSI-së në bregdetin e Jalës, ku mori pjesë edhe në...

Trokitje e Zija Çelës, Luan Rama i shkruan shkodranisht…

Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama i rikthehet pasionit të tij, letërsisë. Duke shmangur qëndrimet e tij politike, Rama ka zgjedhur të...

“124 kriminelët e drogës”, Luan Rama: Presidenti të thërrasë Ramën, Demirajn,...

Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama nuk heq dorë nga kërkesa e tij drejtuar kryeministrit Edi Rama dhe ministrit teknik të Brendshëm...

“124 emrat e drogës”, Luan Rama: Ç’po ndodh me listën e...

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar Policisë së Shtetit, arrestimin e kokave të hashashit. Si Kryeministri edhe Ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, kanë...

“124 emrat e drogës”, Luan Rama: Demiraj dhe Rama të dorëzojnë...

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar Policisë së Shtetit, arrestimin e kokave të hashashit. Si Kryeministri edhe Ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, kanë...

Luan Rama i përgjigjet PD: Ata që vinë nga pazaret s’mund...

LSI nuk është pjesë e asnjë pazari. Kështu ka deklaruar në një lidhje telefonike në News24, nënkryetari i LSI-së Luan Rama në lidhje me...

Luan Rama mahnit dasmorët në Buzmadhë të Kukësit!…

I ftuar të marrë pjese në dasmën e vëllait të deputetit të LSI-se Ylli Shehu ne Buzmadhë të Kukësit, zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama...

EDITORIAL

Edi Rama projekton ndryshime në qeveri, Ngjela ministër drejtësie

-Spartak Ngjela piketohet për ministër drejtësie, Pandeli Majko largohet nga qeveria në rrugë pa kthim, ndërsa disa...

FORUM

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...

‘Është koha t’i bëni pyetje vetes’/ Fjala e plotë e Linda Ramës në Samitin Ndërkombëtar të Grave në Londër

Linda Rama ka qenë ditën e sotme e pranishme në një samit në Londër me temë fuqizimin...