E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

Luan Rama: T’i themi “ndal” duarve të pista të politikës në...

Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama në një dalje publike për mediat i bëri thirrje maxhorancës që të heqë ‘dorë’ nga kapja e reformës në...

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i...

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen e profilit të Edi Ramës në fb...

Luan Rama: Marrëzia nuk ka nevojë për noter…

Nga Luan Rama* Edhe pse në fakt ngjarja është e vërtetë, pra është e vërtetë që një juriste, kandidate për në Gjykatën Kushtetuese, pa...

“Shteti drejtohet me Kushtetutë, o budallenj! Jo me rezolutë”

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka reaguar për rezolutën kundër Presidentit Ilir Meta, të miratua sot nga Kuvendi. Rezoluta u përdor si mjet presioni politik...

Luan Rama: Marrëzi e noterizuar!

Pas situatës së krijuar tek Gjykata Kushtetuese, zv/kryetari i LSI-së, Luan Rama thotë se vendimi i Arta Vorpsit për t'u betuar tek noterja si...

Luan Rama: Nuk mund të ketë reformë zgjedhore, duke iu kundërvënë...

Nga Luan Rama* Vendimi i Këshillit Europian që nuk miratoi çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në dhe kushtet e vëna nga Gjermania, imponojnë për...

“Nderi i Kombit” për Teatrin Migjeni, Luan Rama: Presidenti i bën...

Zëvendës kryetari i LSI-së Luan Rama ka reaguar pas dhënies së titullit “Nderi i Kombit” Teatrit Migjeni. Në një postim në “Facebook”, ai shkruan...

Luan Rama: Qeveria shqiptare kundër kushteve të Bundestagut gjerman

Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama, i bëri thirrje klasës politike të ulet urgjentisht për dialog, për kapërcimin e krizës në sajë të plotësimit të...

Luan Rama: Presidenti Macron, “armiku i jashtëm” i Edi Ramës!

Nga Luan Rama* Është e ligë dhe fyese përpjekja e Edi Ramës për ta transferuar përgjegjësinë për mosçeljen e negociatave me BE-në nga vetja dhe...

Çfarë prisni nesër, o “të marrë”?! E harruat festën e Kryeministrit...

Nga Luan Rama O “të marrë”, çfarë prisni nesër?! Shqipëria i ka çelur negociatat. Vërtetë nuk e mbani mend? Kaq shpejt e keni harruar?! E harruat festën...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...