E mërkurë, Qershor 26, 2019
Ballina Etiketimet LSI

Etiketim: LSI

PS dhe PD bashkojnë votat kundër LSI, shkarkohet këshilltari në Gjirokastër

Dy partitë e mëdha, Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë bashkuar votat në Këshillin Bashkiak duke shkarkuar këshilltarin e LSI, Bashkim Tola. Shkarkimi i tij...

Milo: Rama do një regjim autokratik, ja pse sulm LSI, qeveria...

Flet për "Koha Jonë", kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo: LSI sulmohet, pasi ju rrezikon gërryerjen dhe themelet e pushtetit Intervistoi: Redjon Shtylla Pas një...

“Trump do vij nga Amerika dhe voton numrin 1”, Rama debat...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar videon e dërguar nga një shqiptar që thotë se ka ardhur nga Amerika për të votuar më 25 qershor...

Një diktator ende pa diktaturë

Nga Ylli Manjani Tezat politike të hedhura në publik nga Kryeministri, që ka braktisur detyrën tashmë, janë teza diktatori. I kemi dënuar kolektivisht në vitet...

Përplasen militantët e dy partive. Plagoset 40-vjeçari në Vorë

Një tjetër përplasje fizike është regjistruar ditën e sotme mes militantëve të partive. Kësaj radhe një plagosje ka ndodhur në fshatin Bërxullë të Tiranës. “Më datë...

Italianët raportojnë mbi LSI-në: Gati për të qeverisur Shqipërinë

“TopicNews.it” i ka kushtuar një artikull të veçantë përfshirjes së forcës rinore në politikë, e konkretisht përmes Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kjo media italiane...

Ilir Meta: Vettingu nis me kryefaqeziun që e mbuloi vendin me...

-Kryeparlamentari: "Edi Rama nuk ka asnjë lidhje as me të majtën e as me të djathtën, por vetëm me tepsinë dhe kusinë". Java e fundit...

LSI: Kryeministri nuk është mirë mendërisht. Duhet vizituar në klinikë

Lëvizja Socialiste për Integrim shkon në ekstrem në qëndrimet për Edi Ramën. Përveçse e padit në prokurori për ftesën publike që i bëri policëve...

Kolegji Zgjedhor, nis procesi për ankesën e LSI-së

Kolegji Zgjedhor ka nisur procesin për ankesën e LSI-së për numëruesin e dytë, ku relator është gjyqtari Gjin Gjoni. LSI në këtë seancë përfaqësohet nga...

Koka për “krisjen” me PS: Kanabisi sheshit, nuk mund të heshtnim

Ministri i Mjedisit, Lefter Koka, i ftuar në “Koha për t’u zgjuar” në News24 foli për fushatën e tensionuar mes PS dhe LSI-së këto...

EDITORIAL

Letër prekëse e një djali për babain e tij, gjyqtar, që ia shkarkoi padrejtësisht Vettingu

Nga Mirjon Gurali Brahimllari    Babë! Disa ditë më parë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, me një vendim sa të...

FORUM

Nuk ka asnjë justifikim. Kush voton me datë 30 voton vetëm diktaturën!

Nga Ylli Manjani - Edhe kjo nuk shkon! E kam fjalën për të gjithë ata punonjës shteti,...

Letër prekëse e një djali për babain e tij, gjyqtar, që ia shkarkoi padrejtësisht Vettingu

Nga Mirjon Gurali Brahimllari    Babë! Disa ditë më parë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, me një vendim sa të...