Ballina Etiketimet LSI

Etiketim: LSI

Votimet e turpit. Të gjitha manipulimet dhe parregullsitë e një procesi...

Votimet e sotme, më 30 qershor, do të hyjnë në historinë e vendit si i vetmi proces, pa datë të dekretuar, pa opozitë dhe...

Braimllari: Kur një qeveri dhunon mediat ka marrë fund

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka dënuar dhunën e policisë ndaj gazetarit Enver Doçi. Në një reagim në Facebook, Braimllari shprehet se...

Vasili, Hajdarit: Kryetari yt Rama e refuzoi takimin. Nesër shko voto...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar ndaj një qëndrimi të mbajtur nga Rudina Hajdari në rrjetet sociale, ku ankohej se përse Presidentit nuk...

Kryemadhi: LSI kundër dhunës, Rama po provokon konfliktin

''LSI u kërkon të gjithë shqiptarëve të refuzojnë pjesëmarrjen në aktin e turpshëm e të paligjshëm të krijimit të shtetit paralel, me të cilin...

LSI i përgjigjet Veliajt: 2.5 milion eurot e pishave nuk kemi...

Grupi i LSI-së në Këshillin Bashakiak të Tiranës i përgjigjet kryebashkiakut Veliaj i cili tha se LSI nuk ka votuar ndihmën ekonomike. Por, grupi i...

Vasili: Nuk kemi pse pengojmë një proces maskaradë. Kutitë janë mbushur...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili shprehet se opozita nuk ka përse të ndalojë një proces maskaradë si ai i 30 qershorit, ku PS voton...

Kryemadhi: Asnjë simpatizant i LSI s’ka lidhje me djegien e KZAZ....

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar për incidentet e ndodhura sot në Vaun e Dejës, ku u sulmua një KZAZ. Në një reagim...

“Skënderbeu i Spiropalit duhet ndihmuar e shpëtuar nga marrëzia”

Nënkryetarja e LSI, Erisa Xhixho, ka komentuar situatën e tensionuar politike, duke sulmuar kryeministrin Edi Rama. Xhixho shkruan në “Facebook” se Shqipëria sot është...

Vasili zbardh takimin me Metën e Bashën: Protestojmë më 30 qershor

Sipas nënkryetarit të LSI-së, Ilir Meta, kryeministri Edi Rama po përpiqet ta çojë vendin drejt një përplasje civile më 30 qershor. Duke u ndalur tek...

Vasili: KiE nxori gënjeshtar Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka akuzuar Edi Ramën si mashtrues për qëndrimin lidhur me anulimin e monitorimit të zgjedhjeve nga KiE. Në një...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...