E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet LSI

Etiketim: LSI

Lulzim Basha: Edi Rama, 120 milionë euro konçensione për 12 veta

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, denoncoi sot përdorimin e buxhetit të shtetit nga qeveria “Rama” për oligarkët dhe jo për investime. Në takimin...

Floida Kërpaçi: Në Shqipëri është instaluar sistemi i antivlerave, i miri...

Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi, e ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24, u ndal tek fenomeni i largimit masiv të qytetarëve nga Shqipëria,...

Braimllari: Opozita kërkon zgjedhje të parakohshme, të çojmë përpara reformën zgjedhore

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari deklaroi se opzoita do të vijojë që të kërkojë zgjedhje të parakoshme. I ftuar në studion e edicionit...

Negociatat, Gjosha: Jo faj i Holandës dhe Francës por i Ramës....

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, në një deklaratë për mediat, thotë se nuk është faji i Holandës dhe i Francës për dështimin e qeverisë...

Sondazhi/ Nëse bëhen zgjedhje të parakohshme, opozita fiton 82 mandate

Shqipëria po shkon drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Muaji mars deri në maj 2020 janë mundësia më e mirë për të zhbllokuar krizën e...

Xhixho: S’ka zgjedhje të lira pa zgjidhur fenomenin e shitblerjes së...

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, në një intervistë për ''Ora News'', u shpreh se një nga pikat e rëndësishme të Reformës Zgjedhore, është që...

Kryemadhi, takim me drejtorin e NDI: Vlerat euro-atlantike, udhërrëfyesi për shtetin...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me z. Robert Benjamin, Drejtor për Europën Qendrore e Lindore të Institutit Demokratik Amerikan (NDI)....

Kryemadhi: Trinomi, që mban në këmbë qeverinë, paaftësia, makutëria dhe anti-kombëtarizmi

Lëvizja Socialiste për Integrim mbështet kërkesat e fermerëve dhe i përkrah ata në protestën e së mërkurës. Në një dalje për mediat, kryetarja e...

Spahiu: Të shkojmë në zgjedhje, LSI gati për ballafaqim mbi platformat

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, tregon disa nga propozimet e Lëvizjes Socialiste për Integrim, për një ekonomi më konkuruese por dhe për një administratë...

Vasili: Edi Rama duhet ballafaquar me fakte, si zgjidhja më e...

  Nënkryetari Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaron se Edi Rama duhet ballafaquar me fakte, si zgjidhja më e mirë për çdo shqiptar Në një...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...