E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet LSI

Etiketim: LSI

Intervistë/Braimllari: Dvorani, ushtar i Ramës. Grup i strukturuar që duan Gjykatën...

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari intervistë për "Koha Jonë": Rama u investua në ndarjen e kufijve duke dalë kundër politikën zyrtare të...

Kryemadhi takon simbolin e përmbysjes së komunizmit në Poloni: Një shembull...

Gjatë qëndrimit të saj disa-ditor në SHBA, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, përveç takimeve me drejtues të institucionesh në Washington, ka patur një takim...

Braimllari përkrah banorëve të “Unazës së Re”: Hetim ndërkombëtar për Ramën,...

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, vijon të dalë në mbështetje të banorëve të Unazës së Re. Sipas tij, kryeministri Edi Rama ka përdorur...

Braimllari: Rama dhe Dvorani, grup të strukturuar kriminal për të kapur...

I ftuar në Syrit TV, Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka folur mbi situatën në Gjykatën Kushtetuese. Ai e ka cilësuar veprimin...

Braimllari: Është e pa precedentë ajo që po ndodh te Unaza...

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ne nje prononcim për Fax News nga Unaza e Re u shpreh se është e pa precedentë ajo...

Monika Kryemadhi vizitë në SHBA. Takime në Senat, Kongres dhe DASH

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka nisur një një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryetarja e LSI do të...

Raporti i BB, Vasili: Korrupsioni në Shqipëri, 3 herë më i...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili se raporti i fundit i Bankës Botërore konfirmoi nivelin e lartë të korrupsionit në Shqipëri, i cili është 3...

Flamur Çelaj: KÇK e Ramës? Si hajduti që thotë kapeni hajdutin

Ish-deputeti i LSI-së, Flamur Çelaj u shpreh se ndihet i ofenduar nga shprehjet e kryeministrit Rama. I ftuar në emisionin "360 gradë" në RTV Ora,...

Mblidhet Kryesia e LSI: Vijim i aksionit opozitar dhe koordinimin me...

Pasditen e sotme, Lëvizja Socialiste për Integrim mblodhi Kryesinë dhe grupin e deputetëve. Në takimin e strukturave drejtuese të kësaj partie u diskutua për...

“Zgjedhje në pranverën e 2020”, Petrit Vasili jep formulën për reformën...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili thotë se koha më e përshtatshme për të zgjidhur krizën politike është pranvera e vitit 2020, kohë kur mund...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...