E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet LSI

Etiketim: LSI

Vasili: Sot Dita e Paqes, por paqja është ende larg

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në Ditën e Ndërkombëtare të Paqes ka dhënë një mesazh dhe për situatën dhe krizën politike ku ndodhet vendi....

Reagon LSI për dënimin e ish-ministrit: Edi Rama, peng Saimir i...

Ka reaguar Lëvizja Socialiste për Integrim, pas dënimit me shërbim prove të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit. Sipas LSI-së, "vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda...

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen...

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari...

Mehmetaj: Ulja e numrit të nxënësve, këmbanë alarmi për qeverinë

Nën/Kryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj deklaroi se ulja e numrit të nxënësve, këmbanë alarmi për qeverinë. Deklarata për media Në këtë javë të fillimit të vitit të...

Panariti: Asnjë marrëveshje midis Ramës dhe Bashës, duke lënë mënjanë sërish...

Ish-ministri dhe ish-deputeti i LSI-së Edmond Panariti i ftuar në studion e lajmeve në Fax Neës foli në lidhje me aktualitetin politik në vend. I...

Kryemadhi: Dialogu duhet të jetë institucional, opozita ka një paketë për...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaron se dialogu për zgjidhjen e krizës duhet të jetë institucional. Në një intervistë për “A2 News”, Kryemadhi deklaroi se...

Rama: Nëse nuk i shihni reformat që kam bërë, vizitohuni nga...

Kryeministri Edi Rama nuk pranon kritika as nga mbështetësit e tij në rrjetet sociale. Ditën e sotme, teksa ka shpërndarë në Facebook kronikat e...

Shpopullimi, Vasili: Shqipëria në rrezik më të madh se në 1913-n,...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka reaguar sërish ditën e sotme lidhur me shqetësimin e ngritur më herët nga Presidenti Ilir...

LSI mbledh strukturat në Maliq, Braimllari: Koha për plan kombëtar për...

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari gjatë një takimi që zhvilloi me strukturat e kësaj partie në Maliq theksoi se ka ardhur koha...

Kryemadhi: LSI ka një program shumë të qartë për mbështetjen e...

Këtë herë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me vajza dhe gra në Njësinë 1 në Tiranë, tek lagjja ''Ali Demi''....

EDITORIAL

Kur Presidenti paralajmëroi tërmetet, sulmet e njerëzve të Ramës ishin katastrofike

Presidenti Meta paralajmëroi para dy muajve institucionet shqiptare se duhet të marrin masa paraprake në ndihmë të...

FORUM

Gazeta prestigjioze franceze/ Ja tërmetet që kanë shkatërruar Tepelenën (1921), Vlorën (1930) dhe Korçën (1931)

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 22 Shtator 2019 Gazeta prestigjioze franceze “Excelsior” ka botuar disa shkrime në lidhje...

Urgjentisht…

Nga Kastriot Islami Tërmeti i djeshëm dhe të gjithë ato që kanë pasuar atë dje, mbrëmë, natën dhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com