E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet LRI

Etiketim: LRI

Të rinjtë e LSI-së në protestë: “Për Haradinaj, një komb, një...

Lëvizja Rinore për Integrim, e Lëvizjes Socialiste për Integrim, proteston të mërkurën (nesër) para Ambasadës franceze në Tirane, bashkë me përfaqësues të forumeve të...

FRESSH, FRPD dhe LRI bëhen bashkë, protestojnë për Haradinaj

Forumet rinore politike, FRESSH, FRPD dhe LRI janë bërë bashkë për një kauzë të mirë, duke i dhënë kështu një leksion edhe politikanëve. Bashkë me...

Gjirokastër/Të rinjtë e LSI, forum kundër dhunës

Të rinjtë e Lëvizjes Socialiste për Integrim Gjirokastër të prekur nga ngjarjet e përditshme dhe në shtim të dhunës dhe cënimit aspak human të...

Meta, vizitë surpizë në mbledhjen e LRI: Forca juaj qëndron te...

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ka bërë një vizitë surpizë gjatë mbledhjes së Kryesisë së Lëvizjes Rinore për Integrim. Gjatë këtij takimi,...

Jalë/Ilir Meta: Vendi ka nevojë për transformim të thellë shoqëror

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë përmbyllëse të Kampingut të LRI-së në Jalë. Në aktivitetin e përvitshëm morën...

Deputeti shqiptar në Suedi: Të rinjtë e Shqipërisë, garantët e së...

Flet deputeti shqiptar në Parlamentin e Suedisë, Adnan Dibrani “Të rinjtë e Shqipërisë, garantët e së ardhmes europiane të saj” Intervistoi: Shaban Sulçe Deputeti shqiptar në Parlamentin...

Akademia e LRI, Gjosha: Miratimi i 7 ligjeve, shans për negociatat

Në ditën dytë të Kampingut të Lëvizjes Rinore për Integrim në Jalë, pjesëmarrësit kanë zhvilluar bashkëbisedime interaktive me disa nga personalitetet e ftuara në...

Ilir Meta në Kongresin e të Rinjve Socialistë: Europa nuk ka...

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta mori pjesë në çeljen e punimeve të Kongresit të Internacionales së të Rinjve Socialistë (IUSY), që...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...