E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet LRI

Etiketim: LRI

Kërpaçi: Mos hapja e negociatave përgjegjësi e drejtpërdrejtë e Ramës, të...

Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi e ftuar në një intervistë për televizionin Report Tv komentoi edhe vendimin e djeshëm për mos hapjen e negociatave...

Pojana: Vetëm rinia mund të ndërtojë një klimë ndryshe për Shqipërinë,...

Nënkryetari i LRI-së, Klevi Pojana ka postuar një video me momente nga kampi veror i LRI në Jalë duke e shoqëruar me disa fjalë...

Kërpaçi: Jemi me Kushtetutën, kemi marrë përgjegjësi nga sovrani

Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi e ftuar në Channel One ka folur mes të gjithave edhe për datën e vendosur nga Presidenti Meta për...

Kërpaçi: Misioni ynë është për të ardhmen e qytetarëve shqiptarë

Intervista e Kryetares së LRI, ish-deputetes, Floida Kërpaçi për emisionin 7pa5 në Vizion Plus Ky do të jetë aksioni? Do të jenë protestat sërish në...

Protesta/Ironia therëse e të rinjve të LSI-së (FOTO)

Kjo protestë e 9-të kombëtare, do të mbahet mend si protesta më madhështore dhe protesta me mesazhet më të goditura. Lëvizja Rinore për Integrim,...

FOTOLAJM/ Të rinjtë e LRI mesazh të veçantë në duar

Të rinjtë e Forumit Rinor të LRI kanë zgjedhur një mesazh të veçantë për protestën e sotme. Të rinjtë e LRI kanë shkruar në...

Kërpaçi: Shqipëria Evropiane, nuk ka nevojë për duartrokitje të sukseseve imagjinare!

Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi ishte e ftuar nga CRCA në prezantimin e Raportit “Të rinjtë për të drejtat e Fëmijëve”. Përmes një postimi në...

Kryetarja e LRI, Ramës: Nuk ia mbyll dot gojën rinisë

Kryetarja e LRI, Floida Kërpaçi ka reaguar për ndalimin e studentes Viosana Kokla nga policia. Në një mesazh në rrjetet sociale, Kërpaçi shprehet se...

Të rinjtë e LRI dhe FRPD protestë para Kuvendit

Opozita ka vendosur që sa herë Kuvendi të mblidhet në seancë, të rinjtë e forumeve rinore, do të protestojnë përmes një proteste simbolike. Forumet...

200 palë këpucë para Kuvendit, të rinjtë e FRPD dhe LRI:...

Të rinjtë e FRPD-së dhe të LRI-së këtë herë me simbolikën e flamujve të vendeve të Europës, por jo vetëm dhe me këpucët që...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...