Ballina Etiketimet LRI-së

Etiketim: LRI-së

Irritohen serbët: Qeveria shqiptare të kërkojë falje

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç ka kërkuar nga Shqipëria që të kërkojë falje publike për deklaratat e ministrit të Jashtëm...

Kërpaçi: Petro Koçi, je lehësi më profesionist. Je i kapur me...

Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi ka reaguar ndaj deklaratave të zv/ministrit të Mbrojtjes, Petro Koçi, kundër Presidentit Ilir Meta. Kërpaçi u kujton Koçit, që...

Floida Kërpaçi, Spiropalit: Asnjë akrobaci e Mamicës nuk e shpëton Skënderbeun

Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi ka reaguar ashpër ndaj qëndrimeve të ministres Elisa Spiropali, kundër LSI dhe opozitës. Në një postim në Facebook, Kërpaçi shprehet...

Floida Kërpaçi: Të refuzojmë qeverinë e krimit

Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi deklaroi sot në protestën e zhvilluar para Ministrisë së Brendshme se të rinjtë duhet të largojnë Edi Ramën nga...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...