E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Lorik Cana

Etiketim: Lorik Cana

Cana rrëfen të vërtetën e lajmit, mbi gjendjen e tij shëndetësore

Mbrëmë kuqezinj, pritën në ndeshjen miqësore skuadrën kombëtare të Marokut, ku u mbyll me barazimin 0-0. Kuriozitet kishte se kush do të mbante shiritin...

Mavraj thumbon Canën: Kapiteni duhet ti shërbejë ekipit jo publikut

Në konferencën e sotme për shtyp të kombëtares, para mediave është paraqitur mbrojtësi i Këlnit Mërgim Mavraj dhe mesfushori i Peskarës, Ledian Memushaj. Gjatë përgjigjeve...

Kandidatët për kapiten tek Kombëtarja shqiptare

Lorik Cana, zyrtarisht është tërhequr nga Kombëtarja, ku sakaq është rikthyer çështja e shiritit të kapitenit të kuqezinjve. Në prag të ndeshjes miqësore të 31...

Lorik Cana largohet nga Kombëtarja. De Biasi: Mirënjohje për Kapitenin

Lorik Cana, kapiteni i skuadrës kombëtare të Shqipërisë ka vendosur të largohet nga ekipi. Largimi i tij është konfirmuar sot nga trajneri Xhani De...

Lorik Cana: “Politikanët shqiptarë konflikte për interesa personale”

Ndonëse i rritur larg Kosovës, Lorik Cana është gjithmonë me sy e veshë nga atdheu, Kosova dhe Shqipëria, të cilat nuk i dallon, por...

Lorik Cana, kalon tek skuadra e futbollit Kosovar?

Lorik Cana, kapiteni i kombëtares shqiptare në futboll, ka deklaruar se pas pranimit të Kosovës në UEFA dhe FIFA janë hapur rrugët që talentetkosovarë...

Cana: Tare do drejtojë Shqipërinë

Kapiteni i Kombëtares shqiptare të futbollit, Lorik Cana, ka paralajmëruar rikthimin e Igli Tares te kuqezinjtë. Në një intervistë ekskluzive për “Radiosei”, Caka ka thënë...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...