E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Lorenc Vangjeli

Etiketim: Lorenc Vangjeli

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale...

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre vetë, por nga rasti, vullneti apo fati...

Lorenc Vangjeli: Sikur Lulzim Basha të ishte sot kryeministër i Astirit

Nga Lorenc Vangjeli - Sikur Lulzim Basha të ishte sot kryeministri i vendit nuk do të kishte ndryshuar asgjë nga skenat dramatike të Astirit. Fadromat...

Metamorfoza e krimit, të uriturit që u vranë dje ose janë...

Nga Lorenc Vangjeli - Në fillim të viteve 90-të ishin plot energji. Në trup ngjanin si balerinë ose gjimnastë, por ishin thjesht të uritur e...

Lorenc Vangjeli: Si është opozita sot, është atdheu nesër

Nga Lorenc Vangjeli - Kush përdor vetëm veshët e sytë për të kuptuar se çfarë ndodh përreth nëpër Shqipëri, do të ketë zënë sytë me...

Lorenc Vangjeli: Secili reformën e tij…

Nga Lorenc Vangjeli Edhe maxhoranca e Ramës, edhe opozita jashtëparlamentare e Bashës dhe Kryemadhit, edhe opozita në parlament, edhe Bindja e Patozit, në mënyrë të...

Minaret e reja të Ballkanit dhe Kulla e vjetër Eifel nga...

Nga Lorenc Vangjeli - Ekziston një gënjeshtër shumë e madhe që ka nisur në vitet 90-të. Në fillim kushtonte fare lirë. Mjaftonte dashamirësia e një gazetari...

Kush peshkon në llum, nuk duhet të ankohet për fatin e...

Nga Lorenc Vangjeli - Rrjetet sociale e masakruan barbarisht një deputete të parlamentit shqiptar. Gruaja e re, bionde e kuruar siç do të kishte bërë...

Gazmend Bardhi: RTSH, neutral, e dëshmon edhe OSBE. Lorenc Vangjeli: Mos...

Ka kaluar mes batutash, seriozitetit dhe provokimeve gazetareske epilogu befasues i intervistës së sekretarit të përgjithshëm të PD-së Gazmend Bardhi, në studion e Java...

Këmbana funebre e Kavajës nuk bie për viktimat e tragjedisë

Nga: Lorenc Vangjeli Çfarë ndodhi në Kavajë këtë javë, nuk është ngjarja e një qyteti të vogël province të lënë si xhep nga autostrada e...

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë kalendarin e tyre botës së të tjerëve....

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...