E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Londer

Etiketim: londer

Realitete të panjohura të ikjes së madhe të shqiptarëve pas viteve...

Rreth librit ”Sfida shqiptare në Londër” të Ruzhdi Jatës Nga Dukagjin Hata Pas romanit “Shpresa e Londrës”, një histori shqiptare në tokën londineze, një odise romaneske...

Fotot/ Policia angleze vë në alarm qytetarët: Na ndihmoni të gjejmë...

Dy shqiptarë janë duke u kërkuar me ngulm nga Policia britanike, për shkak se dyshohet të kenë lidhje me një vrasje të ndodhur pak...

Veliaj në Londër, takim me ministrin e ri të Evropës

Kryebashkiaku Erion Veliaj pati një takim me ministrin e ri të Evropës së Britanisë së Madhe, Christopher Pincher, me të cilin diskutoi disa prej...

Java e modës në Londër. Beckham, koleksion për gruan në lëvizje

Një koleksion për gruan në lëvizje. I tillë ishte ai që prezantoi Viktoria Beckham në javën e modës në Londër. E shoqëruar nga bashkëshorti David...

Goditje e papritur me thikë, një burrë theret për vdekje në...

Një ngjarje e rëndë u shënua sot në veriun e Londrës, ku një burrë u ther për vdekje dhe një tjetër u plagos. Sulmi...

VIDEO/ Ngjarje e rëndë në Londër, Ozil dhe Kolasinac sulmohen me...

Fantazisti turko-gjerman i Arsenalit, Mesut Ozil, e ka parë veten ngushtë në Londër, teksa po udhëtonte me mercedezin e tij është sulmuar nga disa...

Historia e fierakut që la gjithçka që kishte në Londër për...

Dritani Prifti për 21 vite jetoi në Londër në Angli. Ai i kishte të gjitha atje, por një ditë vendosi të braktiste gjithçka dhe...

Linda Rama rrëfen në Samitin e Londrës tre biseda për gratë...

Linda Rama, bashkëshortja e Kryeministrit Edi Rama, ka marrë pjesë në Samitin Global të Grave, që u mbajt në 13 dhe 14 korrik në...

Ndodhi edhe kjo/ Kufoma bie nga avioni në kopshtin e një...

Kufoma e një personi u rrëzua nga një avion i Kenya Airways, në kopshtin e një shtëpie në Londër. Trupi i pajetë dyshohet të jetë...

E duan në Londër, Lazio gjen pasuesin e Strakoshës

E ardhmja e Thomas Strakoshës duket se është e destinuar për të qënë larg Lazios. Gardiani shqiptar ka zhvilluar një sezon fenomenal mes shtyllave të...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com