E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Lojerat olimpike

Etiketim: lojerat olimpike

Kosova merr lajmin e mirë, do marrë pjesë në Lojërat Olimpike...

Në “Tokyo 2020” do të jetë edhe Kosova. Lajmin e dha Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK), që ka pranuar ftesën e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar...

5 kuriozitete mbi lojërat olimpike

Lakuriq. Fjala gjimnastikë vjen nga gymnos që do të thotë zhveshur, pra stërvitje lakuriq. I referohet qytetarëve grekë që ushtroheshin në një hapsirë të kufizuar...

FOTO/ Kur bukuria dhe sporti shkrihen: Femrat më seksi të Lojërave...

Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në PyeongChang, të Koresë së Jugut. Kosova këtë vit garon për herë të parë në këto lojëra, me përfaqësues skiatorin Albin...

Garojnë në dy ekipe të ndryshme në Lojërat Olimpike, por Shqipëria...

Dy ekipet olimpike të Shqipërisë dhe Kosovës janë bërë bashkë në Korenë e Jugut, ku sot është mbajtur ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore....

Rio/Një ceremoni spektakolare për finalen, flamuri olimpik drejt Tokios

Lojërat Olimpike të Rios përfunduan me një ceremoni spektakolare të frymëzuar nga karnavalet si dhe me dorëzimin zyrtar, Tokios, që do t’i mirëpresë lojarët...

Femra e parë me hixhab që fiton medalje olimpike

Kimia Alizadeh Zenoorin nga Irani shkruajti historinë të enjten në darkë, duke marrë medalje bronzi në sportin e taekuondosë për femra në disiplinën 57...

Djali me punën me të veçantë në Rio, shpërndan…

Në organizimin e lojërave olimpike duhet menduar për gjithçka, që nga terrenet sportive, kushtet, higjiena, ambientet ku do të qëndrojnë sportistët e deri tek......

“Lojërat Olimpike Rio 2016″, pritje për ekipin Kombëtar, medalje për Luiza...

Në Kryeministri u zhvillua sot pritja e Ekipit Kombëtar që do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Rio 2016, ku atletja nënkampione e Europës,...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...