E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Llalla

Etiketim: llalla

Ish-kryeprokurori në hetim, Gjermania sjell dosjen e Llallës

Letër-porosia e dërguar në Gjermani për verifikimin e pasurive ndaj ish-kryeprokurorit ka mbërritur pak javë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Shteti gjerman ka...

Llalla, Gina-Gashi dhe ”Ishmi”, dosjet që u hetuan nga Prokuroria e...

Sulmohet për herë të dytë organi i akuzës durrsake. Ka dyshime se janë marrë disa dosje korrupsioni nga zyra e një prokurori, dhe një...

Llalla, Manjani: Drejtësia duhet ta sqarojë, ose…

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar në Ora News, ndalimin e hyrjes në SHBA për ish-kryeprokurorin Llalla dhe familjen e tij. Manjani tha se...

Ndërprerja e Vetingut për Llallën, ONM: Ende s’është arsyetuar vendimi i...

Ndërprerja e Vettingut për ish-prokurorin e përgjithshëm, Adriatik Llalla dhe ish-gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imeraj, për Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit, është i pa...

Arta Marku në Prokurori, Llalla i dorëzon detyrën

Kryeprokurori në ikje, Adriatik Llalla, do t’i dorëzojë sot detyrën pasardhëses së tij të përkohshme, Arta Marku. Në marrjen e detyrës kryeprokurorja Marku do të...

Balla: Llalla ikën në dt.7, do kemi Kryeprokuror të përkohshëm

"Duke qenë se KLP nuk është konstituuar, ligjvënësi ka parashikuar një Prokuror të përkohshëm". Kështu u shpreh kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla...

Ikën Llalla, zbulohet si do zgjidhet kryeprokurori i ri. Ja dokumenti

Ndërsa kryeprokurorit Adriatik Llalla i mbaron mandati në fillim të dhjetorit, dhe do të duhet të lërë detyrën OPDAT dhe EURALIUS japin rekomandime të...

“Ramës i kanë dalë petët e lakrorit”, Basha flet për Llallën...

Gjatë deklaratës për mediat, kreu i PD-së Lulzim Basha i pyetur nga gazetarët për qëndrimin e PD-së për mandatin e kryeprokurorit Llalla, u tregua i...

Tahiri/Xhafaj sulmoi Prokurorinë, Llalla: Situata e tensionuar, krimi…

Pas qëndrimit të Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se Prokuroria po vetëpërdoret politikisht për çështjen Tahiri, ka ardhur menjëherë reagimi i Prokurorit Adriatik Llalla. Në...

Dosja Habilaj/ Llalla zbret në terren, takim me vartësit në Vlorë

Situata që ka përfshirë vendin me publikimin e dosjes “Habilaj” ka bërë që edhe Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla, të zbresë në terren. Kryeprokurori...

EDITORIAL

Zyrtare nga KE: Negociatat me Shqipërinë nuk hapen

Këshilli i Komisionit Europian vendosi sot të mos hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Vendimi u...

FORUM

Adi Krasta: Nuk e mendoja kurrë se PS do prodhonte liderë hajdutë, injorantë, delitantë…

Adi Krasta, drejtuesi i emisionit “A Show” në News 24, gati e ka shastisur deputetin socialist Bashkin...

Prokuroria, në ditën e saj më të zezë në historinë e saj post komuniste

Nga Ylli Manjani - Askush nga mediat tona nuk pati as qejf e as bythë të botonte ato...