E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Lista

Etiketim: lista

Universitet/2500 fituesit te Jurdiku, Shkencat Sociale dhe ato të Natyrës

Fakulteti Juridik, ai i Shkencave Sociale dhe Shkencat e Natyrës në Universitetin e Tiranës kanë shpallur listat e studentëve fitues të raundit të parë...

Revolucioni te Argjentina, lihet jashtë Messi dhe grumbullohen yje të rinj

Trajneri i përkohshëm i kombëtares argjentinase, Lionel Skaloni do të bëjë pa Lionel Mesi, Nicolas Otamendi e Angel Di Maria në testet e radhës...

Greqi, publikohet lista e viktimave të zjarrit të 24 korrikut

Autoritetet greke kanë publikuar listën re viktimave nga zjarri që goditi pjesën lindore në Athinës, më 24 korrik. Sipas kësaj liste, viktimat e identifikuara janë...

EMRAT/ Artistët në protestë, letër krerëve të shtetit: Teatri të rikonstruktohet

Artistët e pozicionuar kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar u kanë dërguar një letër të hapur krerëve të shtetit, që nga Presidenti i...

SPECIALE/ Listat zyrtare të 23 futbollistëve për çdo Kombëtare në Kupën...

Mungojnë vetëm pak ditë nga starti i Kupës së Botës, teksa skuadrat kanë zbardhur 23 futbollistët që do të marrin me vete në Rusi....

Gjermania dëbon azilantët, listën e kryesojnë shqiptarët

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej. Nga kjo shifër, shumica dërmuese e migrantëve janë...

Vendet vakante/ Ministria e Shëndetësisë shpall listën e kandidatëve për…

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka shpallur listën përfundimtare të kandidatëve profesionistë për vende vakante në pozicionet: Infermier, Fizioterapist, Teknik imazheri, Teknik laboratori...

Di Biaxho publikon listën për miqësoret e radhës, ka emra surprizë

4 muaj pasi nuk mundën që të siguronin një biletë për në Kupën e Botës, Italia rikthehet sërish në fushë, por këtë herë nën...

Listat e lejeve për objektet që legalizohen në Elbasan

Zyra e ALUIZNI-t në Elbasan ka publikuar sot listën me emrat e qytetarëve prona të cilave ka marrë lejen për tu legalizuar. "Bashkelidhur gjeni listen...

Zbulohet lista, ja pjesa e pasurisë që do t’u kontrollohet zyrtarëve

Krerët më të lartë të shtetit dhe politikës shqiptare do t’i nënshtrohen një kontrolli të plotë dhe të thelluar, për vërtetësinë dhe saktësinë e...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com