E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Lista e zeze

Etiketim: lista e zeze

Sherr për pastrimin e parave në BE, ja vendet në “listën...

Nga Deutsche Welle BE nuk bie dot dakord për “Listën e zezë” të shteteve që pastrojnë paratë. Vendet anëtare nuk pranojnë. Cilat interesa luajnë këtu...

Vonesat dhe anulimet nga Rinasi, AAC publikon “listën e zezë”

Pasagjerët që udhëtojnë përmes Rinasit janë përballur shpesh me vonesa dhe anulime të fluturimeve. Por, kush janë kompanitë më problematike të fluturimeve në Shqipëri....

Bie miti i ”listës së zezë”

Frrok ÇUPI Dy herë në gjithë historinë e re ka rënë miti i ‘Listës së Zezë’ me Amerikën. Herën e parë, nga viti 1939 deri...

Lista e zezë: 500 ‘armiqtë’ që u dëbuan nga Tirana në...

Foto ilustrim: Familje të internuara në Savër, Lushnje. Klara Merlika me të shoqin, Fatosin Ndër krimet e spikatura të komunistëve në fillimet e pushtetit të...

I vdekuri në “listën e zezë” të Edi Ramës, reagon e...

Në listën prej 100 emrash të bërë publike nga kryeministri Edi Rama, ishte dhe emri i Resul Llogo, i cili rezulton të kete vdekur...

Trump vazhdon “Listën e zezë”, kush janë 37 shqiptarët “non grata”...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka vazhduar edhe për një vit vendimin që kishte marrë ish-presidenti George W.Bush, lidhur me...

Vettingu, ja “lista e zezë” e kandidatëve të përjashtuar

Zbulohet lista e zezë e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit me kandidatët, të cilët kanë aplikuar për të shërbyer në institucionet e Vetingut. Teksa Kuvendi,...

Blushi: A do ketë listë të “zezë” për politikanët e korruptuar

Teksa ka shpallur programin e partisë së tij LIBRA, Ben Blushi ka shprehur qëndrimin e tij për situatën e krijuar në vend. Blushi tha...

Lista e zezë e vizave, prokurorë e gjyqtarë; mes tyre kushtetuesi...

Tre anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese dhe tre gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë u janë hequr vizat nga Ambasada Amerikane pak ditë më parë. Ata janë...

Lista e zezë e De Biasit, Abrashi mund të përfundojë jashtë...

Përfaqësuesja shqiptare pas dy fitoreve rradhazi në takimet e para të kualifikueseve të boëtrorit, tashmë ka rregjistruar dy disfata të njëpasnjëshme. Nëse humbja ndaj...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...