E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Liria e medias

Etiketim: liria e medias

OSBE kundër Ramës: AMA nuk duhet duhet të trajtojë “shpifjet”

Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias, Harlem Désir ka publikuar sot një shqyrtim ligjor të Projektligjit për Shërbimet e Medias në Shqipëri. Ky...

Federata Europiane e Gazetarëve: Situata e lirisë së medias në Shqipëri,...

Një delegacion i përbërë nga shtatë organizata globale që merren me lirinë e medias dhe mbrojtjen e gazetarëve, ka qëndruar në Tiranë në një...

Freedom House: Përkeqësim i lirisë së medias! Si vlerësohet Shqipëria

Organizata Freedom House, në raportin e saj më të fundit thekson se në demokraci, sikurse edhe në shtetet autoritare, udhëheqësit që synojnë konsolidimin e...

Dita Botërore e Medias

Dita Botërore e Lirisë së Medias shënohet çdo vit në datën 3 maj. Çdo vit vëmendja është te gazetarët në të gjithë botën, të...

Raporti i ‘Freedom House’ për lirinë e mediave, ku renditet Shqipëria...

Freedom House vlerëson në raportin më të ri për lirinë e medies së ajo është duke u përballur me kërcënime të reja në demokracitë...

Liria e medias – Shqipëria humbet dy pikë, renditet e 103-ta...

Freedom House ka publikuar raportin për lirinë e medias për vitin 2016, ku vihen re nivele në rënie të lirisë edhe në demokraci madhore....

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Luan Rama: Ramush Haradinaj, përndryshe pesha e dinjitetit

Vlera e peshës së dinjitetit, e ka cilësuar Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama, aktin e dorëheqjes së...

Mesazhi i Haradinajt: Kosova është e paprekshme

Kreu i AAK’së Ramush Haradinaj, tashmë kryeministër në dorëheqje, në profilin e tij në facebook ka treguar...