E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Liria e medias

Etiketim: liria e medias

Liria e medias, Adelheid Feilcke: Duhet bërë më shumë për profesionalizimin...

Adelheid Feilcke, drejtoresha për departamentin evropian në DW në një intervistë për RTV Ora tha se media në Shqipëri është e ndikuar nga politika. Ajo...

OSBE kundër Ramës: AMA nuk duhet duhet të trajtojë “shpifjet”

Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias, Harlem Désir ka publikuar sot një shqyrtim ligjor të Projektligjit për Shërbimet e Medias në Shqipëri. Ky...

Federata Europiane e Gazetarëve: Situata e lirisë së medias në Shqipëri,...

Një delegacion i përbërë nga shtatë organizata globale që merren me lirinë e medias dhe mbrojtjen e gazetarëve, ka qëndruar në Tiranë në një...

Freedom House: Përkeqësim i lirisë së medias! Si vlerësohet Shqipëria

Organizata Freedom House, në raportin e saj më të fundit thekson se në demokraci, sikurse edhe në shtetet autoritare, udhëheqësit që synojnë konsolidimin e...

Dita Botërore e Medias

Dita Botërore e Lirisë së Medias shënohet çdo vit në datën 3 maj. Çdo vit vëmendja është te gazetarët në të gjithë botën, të...

Raporti i ‘Freedom House’ për lirinë e mediave, ku renditet Shqipëria...

Freedom House vlerëson në raportin më të ri për lirinë e medies së ajo është duke u përballur me kërcënime të reja në demokracitë...

Liria e medias – Shqipëria humbet dy pikë, renditet e 103-ta...

Freedom House ka publikuar raportin për lirinë e medias për vitin 2016, ku vihen re nivele në rënie të lirisë edhe në demokraci madhore....

EDITORIAL

Tërmet, panik dhe kaos dje në Shqipëri. Lëkundjet vazhdojnë Durrës-Tiranë

-Ky ishte tërmeti më i fortë që prej 15 prillit të vitit 1979. Shqipëria ndodhet në një...

FORUM

Gazeta prestigjioze franceze/ Ja tërmetet që kanë shkatërruar Tepelenën (1921), Vlorën (1930) dhe Korçën (1931)

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 22 Shtator 2019 Gazeta prestigjioze franceze “Excelsior” ka botuar disa shkrime në lidhje...

Urgjentisht…

Nga Kastriot Islami Tërmeti i djeshëm dhe të gjithë ato që kanë pasuar atë dje, mbrëmë, natën dhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com