E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Liqeni i Ohrit

Etiketim: Liqeni i Ohrit

Shqipëria feston me 7 pasuri në UNESCO, në 2019 i bashkohet...

Shqipëria feston sot 60 vjetorin e anëtarësimit në UNESCO. Nga Parku i Butrintit deri tek Liqeni i Pogradecit, 7 pasuri të trashëgimisë botërore dhe...

Liqeni i Ohrit në UNESCO, në qershor 2019

Pjesa shqiptare e liqenit të Ohrit është propozuar për t’u përfshirë në Listën e Trashëgimisë Mikse Natyrore dhe Kulturore Botërore të UNESCO-s, ku bëjnë...

Trip Advisor: 8 liqene ku mund të kaloni pushimet në Europë,...

Planifikimi i pushimeve në Europë nuk është një sipërmarrje aspak e lehtë. Me kaq shumë destinacione që ofron ky kontinent zgjedhja nuk është aspak e...

Liqeni i Ohrit. Larmia biologjike në rrezik

Sfidat për mjedisin mes vendeve të Ballkanit janë të njëjtat dhe i prekin të gjithë njësoj. Të gjithë jemi "një", mjedisi na përket të...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...