E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Lionel Messi

Etiketim: Lionel Messi

Plas keq te Barcelona, Messi dhe Griezmann nuk flasin me njëri-tjetrin

Situata te Barcelona është si mos më keq. . Ekipi katalanas humbi kundër Levantes me rezultatin 3-1, ndërsa barazoi 0-0 kundër Slavias së Pragues...

Barcelona ndalet në 45 minutat e para ndaj Slavias, por Messi...

Barcelona nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola në 45 minutat e para ndaj Slavias së Pragës, në një duel shumë...

Messi apo Griezman? E çuditshme, por deçiziv te Barca është portieri

Lionel Messi, Antuan Griezmann apo Luis Suarez? Secili prej tyre duhet të bënte diferencën. Por jo. Lojtari më deçiziv te Barcelona në këtë sezon...

Griezmann jep asist, Messi dyfishon avantazhin ndaj Eibarit (VIDEO)

Barcelona ka arritur që të dyfishojë avantazhin në transfertën ndaj Eibarit. Në minutën e 58-të, pas një aksioni të gjatë, skuadra katalanase arrin që...

Messi zbulon 3 arsye se përse është e vështirë të luash...

Lionel Messi në sezonin e fundit nuk arriti që të ishte protagonist ndaj Liverpoolit, pasi u vendos në vështirësi nga mbulimi i rreptë i...

Trajneri i Sociedadit: S’e dua Mesin në ekip, do të më...

Kush nuk do ta donte Lionel Messin në skuadër? Përgjigja sigurish që është asnjë, por në fakt është dikush. Trajneri i Real Sociedad, Imanol...

Avokati anglez: Messi s’do të lejohet që të futet në Angli...

Besojeni ose jo, por Lionel Messi mund të mos ketë të drejtë për të udhëtuar në Britaninë e Madhe, pas daljes së Anglisë nga...

Messi s’është më i njëjti, nuk shënon prej 5 muajsh te...

Lionel Messi nuk e ka nisur aspak mirë sezonin, pasi dëmtimet nuk e kanë lënë që të luajë në vazhdimësi. Futbollisti argjentinas nuk shënon...

Messi: Asnjë problem me Griezmann, ja kush na e ndryshoi ndeshjen

“Ishte e rëndësishme të fitonim sepse jemi në një grup të komplikuar dhe barazuam ndeshjen e parë. Synimi është që të kualifikohemi të parët...

SKANDALI/ “Nuk votova Messin”, kapiteni del hapur për manipulimin e votave

Lionel Messi befasoi të gjithë të hënën në mbrëmje duke u shpallur “Lojtari i Vitit” për sezonin 2018-19, duke lënë pas vetes Virgil van...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...