E mërkurë, Korrik 24, 2019
Ballina Etiketimet Lionel Mesi

Etiketim: Lionel Mesi

Alarm te Barcelona, ylli i ekipit rrezikon Champions-in

Nuk ndalen telashet për asin argjentinas të Barcelonës, që në këtë fillim shkurti po has shqetësime të shumta fizike, të cilat po i kushtëzojnë...

Kërcënuan Mesin, Argjentina anulon miqësoren ndaj Izraelit

Federata Argjentinase e Futbollit ka vendosur ta anulojë miqësoren me Izraelin, që ishte programuar për t’u zhvilluar të shtunën në Jeruzalem. Ky vendim lidhet...

Messi në një rrëfim ndryshe, nga portieri më i vështirë tek...

Lionel Mesi është më gati se kurrë për Botërorin “Rusi 2018” dhe këtë e konfirmoi edhe në miqësoren me Haitin, e fituar 4-0, ku...

Argjentina fiton me “poker” ndaj Haitit, Mesi shënon tripletë (VIDEO)

Argjentina po vijon përgatitjet për Kupën e Botës, teksa sot ka zhvilluar një test miqësor ndaj Haitit. Ndeshja nuk ka pasur shumë histori, pasi...

Fitoi gjyqin pas 7 vitesh, Mesi i futet një biznesi të...

Lionel Mesi më në fund ka marrë dritën jeshile për të nxjerrë në treg markën e tij të veshjeve sportive. ‘Futbollisti argjentinas prej kohësh...

Mungoi me Argjentinën, Barcelona reagon për dëmtimin e Mesit

Lionel Mesi po mban në ankth të gjithë tifozët e Barcelonës. Shqetësimet muskulore të argjentinasit kanë trembur drejtues të Barcelonës pasi tashmë është faza...

Nuk ia del të rikuperohet, “Pleshti” mungon sonte ndaj Spanjës

Lionel Mesi nuk do të luajë sonte në miqësoren ndaj Spanjës. Sulmuesi argjentinas nuk ka mundur që të rikuperohet nga lodhja muskulore që e...

Zbulohen 5 lojtarët që Mesi nuk i do më te Barcelona

Mediat spanjolle shpesh herë kanë aluduar se është Lionel Mesi ai që vendos për trajnerët apo lojtarët te Barcelona. Dhe sipas lajmeve më të...

Ronaldo i kërkon Realit 1 euro më shumë se Mesi

Sfida midis dy futbollistëve më të mirë në botë nuk është vetëm për statistikat në fushën e lojës. Ndër rivalitetet mes Kristiano Ronaldos dhe...

Mesi mund të mungojë sonte ndaj Italisë, ka lodhje muskulore

Argjentina rrezikon të luajë pa Lionel Mesin në miqësoren e luksit që do të luajë sonte kundër Italisë.Sipas asaj që raporton e përditshmja ‘Ole’...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...