Ballina Etiketimet Lindje

Etiketim: lindje

Instat: Më shumë lindje në Tiranë, në Berat vdekje

INSTAT publikoi sot të dhënat demografike për tremujorin e dytë të këtij viti. Gjatë tremujorit të dytë 2019, numri i lindjeve tejkaloi me 1.585...

Numri i lindjeve në tremujorin e parë 2019/ Instat konfirmon shifrat...

Sipas INSTAT, lindshmëria e tremujorit të parë të 2019-ës shënon një rënie prej 10.1 % krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2018. Në...

Paradoksi i nënave shqiptare – Më të rejat në Europë, por...

Shqipëria rezulton të ketë nenat më të reja në Europë, sipas të dhënave më të fundit të Eurostat, që i referohen vitit 2017. Sipas...

Elbasan, fshati ku nuk qan asnjë fëmijë

Fenomenti i braktisjes së vendit është shndërruar në një plagë me përmasa kombëtare. Zonat rurale po zbrazen thuajse të tëra. Në Bujqës të Elbasanit,...

Tifozja ruse lindi djalë kur shënoi Golovin, ia vë emrin Alexander

Një tifozë ruse ishte aq e emocionuar gjatë ndeshjes Rusi-Arabi Saudite 5-0, që ishte edhe sfida hapëse e Botërorit, aq sa u nis me...

Çfarë do të thotë të lindësh nën gjendje hipnoze, metoda e...

Dukesha e Kembrixhit solli në jetë trashëgimtarin e tretë të fronit mbretëror dhe në rrjetet sociale, nuk po flitet për asgjë tjetër veçse për...

Shtohen lindjet jashtë martese në BE, kryeson…

Lindjet jashtë martese janë shtuar ndjeshëm në të gjithë vendet anëtare të Bashkimit Europian. Sipas një raporti, Franca mban vendin e parë e ndjekur...

Acari mbërthen Europën

Roma u gdhi e mbuluar nga një petk i rrallë dëbore pas stuhisë arktike që solli ngrica në një pjesë të mirë të Europës. Acari...

Çfarë ndodh me femrën pas operacionit cezarian?

Ashtu sic do nënë e re me siguri do të ndiheni euforike nga ardhja në jetë e qënies aq të dashur për ju, tashmë...

Lindja e njërit nga binjakëve me këmishë, një moment… (FOTO)

Kur një fëmijë vjen në jetë, përshkruhet si një mrekulli. Por duhet pranuar se disa lindje janë më të mrekullueshme se të tjerat. Fotografja e...

EDITORIAL

Turizëm apo dajak shqiptar?! A ka më “mihal” të tjerë nëpër Shqipëri?

-Skena si ajo e videos që u publikua dje, ku pronari i restorantit terrorizon turistët si në...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com