Ballina Etiketimet Limaj

Etiketim: limaj

Kukësi në avantazh ndaj Bylis, super gol i Limajt (VIDEO)

Kukësi a kaluar në avantazh ndaj Bylisit në transfertë. Në minutën e 16-të, Vesel Limaj merr përsipër ekzekutimin e një goditje dënimi në hyrje...

Limaj: Luan Haradinaj ishte bërthama e UÇK-së

Kryetari i partisë NISMA Fatmir Limaj përmes një statusi në rrjetin social “Facebook” kujton rënien e Luan Haradinajt. Limaj thotë se Luani ishte bërthama...

Daçiç: Limaj i papranueshëm, dialogun e udhëheq Thaçi dhe Vuçiç

Pavarësisht se Kuvendi i Kosovës ka miratuar një rezolutë për dialogun me Serbinë, ku është caktuar edhe ekipi i ri negociues, i prirë nga...

Pas taksës, Limaj paralajmëron një masë tjetër ndaj Serbisë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka paralajmëruar Serbinë se Kosova mund ta marrë edhe një masë tjetër ndaj saj, pas vënies së taksës prej...

Daçiç kundër Limajt: S’mund të jetë kryengociator, kreu krime

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç në mbledhjen e sotme të Këshillimit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara ka...

Zv.Kryeministri Limaj në Zagreb: Pavarësia e Kosovës, çështje e mbyllur. Serbia...

Pavarësia e Kosovës është çështje e mbyllur dhe Serbia duhet ta pranojë këtë realitet. Kështu është shprehur zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, në konferencën...

Haradinaj e Limaj bëjnë thirrje për ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ai i partisë Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj i kanë bërë thirrje Qeverisë së...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...