E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Ligji

Etiketim: ligji

BIRN: Organizatat ndërkombëtare i kërkojnë Ramës të tërheqë ligjet për mediat

Në një letër të hapur, organizatat ndërkombëtare të lirisë së shprehjes, Federata Europiane e Gazetarëve, Qendra Europiane për Liri të Medias dhe të Shtypit,...

“Paketa Antishpifje është akt i pastër terrorizmi politik dhe censurë”

Koloreto Cukali, kryetar i Këshillit Shqiptar të Medias, deklaroi në studion e Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja se Shqipëria nuk ka nevojë për...

Dekreti i presidentit për taksat, PD-LSI letër Kuvendit: U shkel rregullorja!

Kreu i grupit parlamentar të PD Edmond Spaho dhe kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili i janë drejtuar me një letër Këshillit...

Studentët falenderojnë Presidentin për kthimin e Buxhetit (VIDEO)

Pas vendimit të kreut të shtetit për të kthyer në Kuvend për rishqyrtim Buxhetin e vitit 2019 duke i dhënë mundësi qeverisë të plotësojë...

Miratohet ligji për kadastrën

Prej datës 31 janar 2019 qytetarët do të kenë vetëm zyrën e Kadastrës që do të merret me legalizimin dhe dhënien e titujve të...

Nis zbatimi i ligjit “Salvini” në Itali, nuk pritet mirë nga...

Ligji e ri mbi emigracionin e sigurinë në Itali, i njohur ndryshe si “ligji Salvini”, i propozuar nga ministri i Brendshëm Matteo Slavini do...

Ndryshon ligji për pijet energjike, prindërit: Janë të dëmshme

Ligji për mbrojtjen e të miturve nga përdorimi alkoolit ka pësuar disa ndryshime që pritet të votohen në parlament të enjten e 25 Tetorit....

Efektet e ligjit për lojërat e fatit, Jaka: Pozitive për sipërmarrjen,...

Ligji për lojërat e fatit pritet të ketë një ndikim pozitiv për sipërmarrjen në vendin tonë. Kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës,...

Vlerësimet e ndikimeve në mjedis – Përmirësime në ligjin aktual. Në...

Ligji aktual për  vlerësimin e  ndikimit në mjedis të veprave të ndryshme, pritet të amendohet vitin e ardhshëm, për ta bërë me transparent procesin....

Rama: Bisedë e frytshme me OSBE për ligjin anti-shpifje

Pas kritikave që erdhën sot nga zyra e OSBE në Vjenë për projektin e Edi Ramës anti-shpifje, kryeministri ka zhvilluar një takim me Përfaqësuesi...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...