Ballina Etiketimet Ligji

Etiketim: ligji

Aleanca Kuqezi del me fshesat lart para deputetëve

Siç kishte paralajmëruar, Aleanca Kuqezi ka dalë sot në protestë para Kuvendit me parullën:”Të pastrojmë Shqipërinë nga plehrat që na qeverisin” dhe kësaj radhe,...

Shqipëria e pistë dhe ligji i mbetjeve

Nga Skënder Minxhozi/Sezoni veror mbushi rrugët dhe hotelet e vendit me të huaj e shqiptarë në kërkim të diellit, ujit dhe ajrit të pastër....

Ne nuk jemi të ndotur, ne jemi të pistë

Nga Mentor Kikia/Ndryshimet në ligjin “Për ndalimin e importit të mbetjeve”, rindezën debatin e madh rreth importit të “plehrave”. Përtej “lajthitjes” politike të mazhorancës...

Debati për plehrat në Kuvend dhe një foto që i tregon...

Ligji për importin e mbetjeve është kthyer në çështje të ditës. Si shumë gjëra në Shqipëri edhe ky debat është paradoksal. Kjo për faktin...

Blushi: “Rilindja” e Ramës dhe moçali i PD-së sëbashku në plehrat...

Nga Ben Blushi (fjala në parlament, dt.22 shtator 2016) Kushdo që kerkonte një provë ngjashmërie mes Rilindjes dhe Partisë Demokratike ja ku e ka sot: Rilindja...

Ndryshon ligji për legalizimet, nuk ka tapi pa paguar taksën

Qeveria ndryshon sërish kriteret dhe procedurat për lejet e legalizimit. Të gjithë personat që kanë ndërtuar pa leje duhet të paguajnë taksën e ndikimit...

Vlahutin: Duhet sa më parë një ligj për financat vendore

Ministri i Shtetit  për Çështjet Vendore Bledar Çuçi dhe Shefja e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri Romana Vlahutin diskutuan mbi fazën e zbatimit...

Bregu: Duhet të kishim çuar në Kushtetuese ligjin për arsimin

Ish-ministrja e Integrimit Majlinda Bregu deklaron se në “pergjegjesia kryesore per dramen e maturanteve sot eshte e Qeverise qe hartoi ligjin me te pandershem...

Çfarë do të sjellë vettingu?

Ligji i sapomiratuar i vetting-ut pa praninë e opozitës, vë sipas saj “nën kontrollin tërësor politik të qeverisë procesin e vlerësimit të gjyqtarëve dhe...

Tabaku: Vetingu nuk përjashton gjykatësit e diktaturës

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku deklaroi sot se qeveria miratoi një projektligj që nuk perjashton gjykatësit e përiudhës së diktaturës që kanë dënuar...

EDITORIAL

Ilir Meta: Midis maleve dhe pyjeve të Bizës e Martaneshit, një mrekulli

Presidenti Meta, pasionant për udhëtimet në male, ka postuar këtë të hënë, një shënim dhe një video. Ja...

FORUM

Mihali, fytyra e pushtetit

Nga Ylli Dylgjeri - Ishte viti 2003. Një ftesë e ardhur nga Interpoli na ftonte në Kongresin e...

Kim Mehmeti: Shqiptaria shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga Kim Mehmeti - Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com