Ballina Etiketimet Ligji i ri

Etiketim: ligji i ri

Turqia nxjerr ligjin më të ri për gjyshet, ëndërr e gjithë...

Të gjitha çiftet e martuara që i kanë gjyshet në punë e dinë sa e vështirë është ta lësh fëmijën për të dalë me...

Ligji i ri përgjon zyrtarët në banesa. Manjani del kundër: Shkel...

Projektligjet antikorrupsion, sipas ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani, kanë mangësi të theksuara për sa i përket respektimit të të drejtave të njeriut. Futja në ligj...

Ligji i ri, pajisje përgjimi në dhomat e gjumit të zyrtarëve

Nuk do të ketë asnjë kufizim për përgjimet parandaluese. Në çdo ambient që do të frekuentohet nga zyrtarët e dyshuar për korrupsion dhe njerëzit...

Nga qershori gjobë nëse nuk deklaroni vendbanimin real

Në janar hyn në fuqi ligji për gjëndjen civile që përcakton një periudhë gjashtëmujore kohë zerimi i të gjithë detyrimeve për të gjithë ata...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...