E hënë, Dhjetor 9, 2019
Ballina Etiketimet Ligji i ri

Etiketim: ligji i ri

Ligji i ri në Gjermani, si përfitohet kontrata dhe viza e...

Projektligji i ri i ardhjes së fuqisë punëtore nuk do ta shmangë nevojën e aplikimit për vizë pune. Lind pyetja se a do të...

Dhuna në familje, ligji i ri shpresë për ndryshim

Policia e Shtetit çdo ditë merr telefonata për dhunën në familje, fqinjë që kallëzojnë për breshërinë e plumbave dhe femra që në shumicën e...

Ligji i ri/ Avokatët e diplomuar në BE konkurencë “Gardës së...

Avokatët shqiptarë me hyrjen në fuqi të ligjit të ri për këtë shërbim do të përballen dhe me konkurencën e tregut europian. Për herë...

Ligji i ri në Tajlandë, nuk lejohet duhanpirja në plazhe

Për shkak të sasisë së madhe të hedhurinave, më saktë bishtat e cigareve, autoritetet tajlandeze morën vendim për ndalesën e konsumimit të cigareve nëpër...

Ligji i ri – 31 dhjetori 2018, afati i fundit për...

Afati për plotësimin e akteve për marrjen e tokave në pronësi, në radhët e pronarëve,  do të përfundojë më datë 31 dhjetor 2018. Kështu thuhet...

Ligji për legalizimet do të ndryshojë. Ja çfarë do të ndodhë...

Agjencia e Legalizimit të Ndërtimeve Informale ka gati ndryshimet ligjore, të cilat do të japin zgjidhje për objektet, për të cilat legjislacioni aktual nuk...

Italia “hap thesin” jep 800 € për të sapolindurit, ja kush...

Italia "hap thesin" ku do të japë plot 800 euro për çdo të sapolindurit, por jo të gjitha nënat do të mund ta tërheqin...

Ligji i ri, Nikolla: Politika nuk do të ndërhyjë më në...

Projekt-ligji për sportin u miratua në parim në komisionin parlamentar dhe pritet të kalojë për votim në kuvend. Ministrja e Arsimit dhe Sportiti Lindita...

Edhe i dashuri ose e dashura e zyrtarit do të deklarojë...

Ligji i ri për deklarimin e pasurive ka përfshirë në listë edhe bashkëjetuesit apo bashkëjetueset e zyrtarëve të zgjedhur, që sipas ligjit kanë detyrimin...

Ligji i ri, si do përfitohet statusi/ Punonjësit në naftë, paga...

Nga mesi i muajit mars e në vijim asnjë punonjës në industrinë e naftës dhe të gazit, që gëzon statusin e naftëtarit, nuk mund...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...