Ballina Etiketimet Ligje

Etiketim: ligje

1 janar 2019, ja ligjet që hyjnë në fuqi nga sot

Me mesazhin për Vitin e Ri, kryeministri Edi Rama njoftoi edhe ligjet të cilat pritet të hyjnë në fuqi nga 1 janari i këtij...

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për një çështje ligjore, socialistët bindeshin. Kushtetuta, ligji,...

Qeveria ka humbur pasionin

Instituti i Studimeve Politike ka realizuar një studim ku tregon edhe performancën e anëtareve të qeverisë në marrëdhënie me Kuvendin. Sipas studimit aktivitetin më...

Mbyllet seanca, mes zhurmës së PD votohet rendi i ditës

Me shpejtësi, maxhoranca miratoi ligjet e përcaktuara në rendin e ditës. Pas propozimit të kreut të grupit të PS-së, Taulant Balla, kreu i Kuvendit...

Zbulohet prova/ Rama fshehu gjurmët e Tahirit me trafikantët

Prej disa ditësh kur me statuset e tij po e quan ish ministrin Tahiri një dru të shtrëmbër mes socialistëve, kur po përpiqet të...

Vendimi absurd, pensionistët paguajnë sigurime

Shfuqizimi nga Gjykata Kushtetuese i vendimit për pagat referencë të profesioneve të lira ka krijuar një paqartësi ligjore për të gjithë pensionistët e vetëpunësuar...

“Vettingu” i politikanëve, ligji i ri për anti-korrupsionin në nivele të...

27 ligjet e paketës së re që plotëson reformën në drejtësi nuk janë njësoj të rëndësishme si 7 ligjet e para. Por një prej...

Përse paguhen deputetët? Kuvendi, në 7 muaj vetëm 19 ligje

Në sistemin kushtetues shqiptar pushteti ligjvënës është atribut i parlamentit dhe vetëm në raste emergjence e periudhë të përkohshme kjo e drejtë ushtrohet nga...

Meka pranon një dyqan “hallall” të produkteve seksuale

I konsideruar si një vend i fortë për rregullat e besimit, duket se kohëve të fundit Meka po zbutet dhe plotëson dëshirat e konsumatorëve,...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...

Se s’ bëhemi si e gjithë Evropa e dinim, por se ajo do bëhet si ne, nuk e besonim!

Nga: Kim Mehmeti Edhe gjatë dështimeve të mëdha kolektive, s’ka si mos e kesh më lehtë kur e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com