E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Librazhd

Etiketim: Librazhd

Shtohen skandalet/ Çudia me Librazhdin, shtohen votuesit por votat mungojnë

Skandalet e votimeve monopartiake të Edi Ramës, po nxjerrin çudi të mëdha. Ndërsa në 12 bashki ka më shumë vota se votues, e kundërta ka...

Protesta kundër Ramës në Librazhd, 7 persona në pranga, 23 procedohen...

7 persona janë arrestuar dhe 23 të tjerë janë proceduar për protestën e organizuar mbaditen e datës 13 qershor në hyrje të qytetit të...

Arrestohet i riu, ishte kthyer në makthin e qytetarëve të Librazhdit

Zbardhen një sërë vjedhjesh të ndodhura në qytetet e Librazhdit dhe Prrenjasit, me autor një 26 vjeçar. Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e...

Librazhd, turistët tmerrohen; gjejnë trupin e të mbyturit në liqen

Turistët që kanë vizituar territoret e bukura të Fushë Studenit në Librazhd, liqenin, janë tmerruar kur kanë pikasur një kufomë të dekompozuar. Kufoma duhet të...

Librazhd, Balla: Rilindja urbane s’ka nevojë për komente

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla i pranishëm sot në Librazhd, si pjesë e ciklit të takimeve “Bashkia që Duam”, komentoi ndryshimet...

Balla: Qeveria Rama në 4 vitet e fundit ka investuar 11...

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla i pranishëm sot në Librazhd, si pjesë e ciklit të takimeve “Bashkia që Duam”, komentoi ndryshimet...

Makina del nga rruga në Librazhd, plagosen dy pasagjerë

Një aksident rrugor ka ndodhur sot në aksin rrugor Librazhd–Prrenjas, në fshatin Pishkash, ku drejtuesi i mjetit Halil Petrela nga Tirana humbi kontrollin e...

Një familje në Librazhd kërcënon se do të hidhen nga pallati

Një familje me 5 anëtarë në Librazhd kërcënon se do të hidhet nga kati i 8 i një pallati. Shkaku dyshohet të jetë konflikti që...

Plagosje me armë zjarri në Librazhd! Detajet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës në Librazhd. Një person është plagosur me armë zjarri në lokal në fshatin Karkavec. Sipas policisë, Afrim...

Dalin fotot e dy vëllezërve që u plagosën nga aksidenti në...

Nga aksidenti sot në Librazhd u lënduan tre persona, mes tyre janë dy vëllezër Markel Merolli, drejtues i furgonit dhe vëllai i tij Endri...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...