Ballina Etiketimet Librat falas

Etiketim: Librat falas

Librat falas, Klosi: Kjo politikë do të zgjerohet deri në fund...

Politika e qeverisë për libra shkollorë falas do të zgjerohet deri në fund të mandatit për të gjithë ciklin 9-vjeçar. Deklarata ka ardhur nga...

Kejdi Mehmetaj: Librat nuk po shpërndahen falas, ato po jepen me...

Deputetja e LSI: Prindërve po u kërkohet të firmosin procesverbalë pasi marrin në dorëzim librat e fëmijëve Në prag të nisjes së vitit të ri...

Librat falas, Rama nis premtimet: Nëse shkëlqen me nota, do të...

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në familjen Musi, e cila merr ndihmën ekonomike. Në kuadër të nismës “Libra Falas”, Rama i dha libra...

Mashtrimi i madh i Ramës me librat falas

Nga: Albana Vokshi Në një shfaqje të shëmtuar, me batuta bajate, shpërndau si "babagjyshi i vitit të ri" paketat e librave të cilat me shumë...

Librat falas për nxënësit e fillores, Rama: Mos i dëmtoni

Kryeministri Rama është ndalur në një takim me mësues e prindër në qytetin e Vlorës, aty ku ka qenë e pranishme edhe ministrja e...

Librat falas, MAS: Përfitojnë 125 mijë nxënës, shpërndarja para 17 shtatorit

125 mijë nxënës nga klasa e parë deri në të katërtën do të përfitojnë libra falas vitin e ri shkollor 2018-2019. Duke folur për vendimin...

Vendimi! Librat falas për nxënësit nga klasa e parë në të...

Nxënësit që ndjekin arsimin fillor nga klasa e parë deri në klasën e katërt do të përfitojnë tekstet shkollore falas. Sipas vendimit të Këshillit të...

Librat falas, Malaj: Kauzë e opozitës ku fituan gjithë shqiptarët

Pas kërkesës së vazhdueshme të opozitës, qeveria ka vendosur sot që fëmijët të përfitojnë libra falas. Deputetja e LSI Nora Malaj, në një intervistë për...

Nxënësit nga klasa e parë deri në të katërt do të...

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e sotme që nxënësve që ndjekin arsimin fillor nga klasa e parë deri në klasën e katërt...

Librat falas për 2018-2019/Do të përfitojnë rreth 200 mijë fëmijë të...

Rreth 200 mijë nxënës të arsimit parauniversitar, që i përkasin kategorive të veçanta, do të përfitojnë librat falas gjatë vitit shkollor 2018-2019. Sipas burimeve pranë...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com